wtorek, Kwiecień 24, 2018

Jeść dobrze czy wyglądać dobrze?

0

Są ludzie, którzy nie mają problemu z wyglądem. Mogą jeść na co tylko mają ochotę a ich sylwetka praktycznie sie nie zmienia. Każdy chciałby znaleźć się w takiej sytuacji. Móc sobie pozwolić na czekoladki, pączki, ciasteczka, kaloryczne posiłki i fast foody i nie widzieć efektów ich spożywania na swojej figurze. Ale niestety większość z nas nie ma takiego komfortu. Jeśli należysz do grupy osób, u których zjedzenie nawet najmniejszego ciasteczka powoduje nagły wzrost wagi to niestety nie możesz dobie pozwolić na wyżerki bez żadnych ograniczeń. W takich wypadkach trzeba niestety podjąć decyzję. Czy zależy ci na tym, żeby wyglądać dobrze czy wolisz raczej lepiej wyglądać. Co ma dla ciebie większe znaczenie? Trzeba wybrać, czy bardziej zależy ci na pysznym jedzeniu czy pięknym wyglądzie. Wybór ten należy do ciebie. Jeśli chcesz wyglądać dobrze i uważasz, ze jedzenie nie powinno stać się głównym celem życia, dookoła którego kręci się wszystko inne to zdecydowanie jesteś w grupie osób, które dbają o siebie. Jeśli masz do zrzucenia kilka kilogramów to jesteś na dobrej drodze. Dlaczego? To sposób myślenia decyduje o sukcesie. Jeśli nie wierzysz we własne możliwości i nie masz motywacji do zmian to nie zauważysz efektów, nawet jeśli podejmiesz sie walki o lepszy wygląd. Musisz mieć świadomość tego, ze dieta to nie chwilowa zmiana nawyków żywieniowych, ale trwała zmiana stylu życia. Uzupełnienie zdrowego odżywiania także o wysiłek fizyczny i dbanie również o dobrą, zdrową kondycję psychiczną.

chilichilly.pl

Joga zbawienna dla ciała i umysłu

0

Obecny tryb życia nie należy do najzdrowszych. Ciągły pośpiech, przepracowywanie się i brak czasu na relaks mogą być czynnikiem powodującym wiele chorób. Nie tylko tych związanych z umysłem jak depresji czy nerwic, ale także tych powiązanych z ciałem. Pomóc w zrelaksowaniu się może za to na przykład joga.

Joga powstała tysiące lat temu w Indiach. Termin ten oznacza jedność ciała, ducha i umysłu pozwalające na osiągnięcie wewnętrznej równowagi i harmonii. Zdaniem nauczycieli zajmujących się jogą nie tylko możemy zapewnić sobie dzięki niej dobre samopoczucie, ale także zdrowie fizyczne.

Joga to połączenie ćwiczeń fizycznych, oddechowych i medytacji. Ćwiczenia fizyczne polegają głównie na rozciąganiu, oddechowe zwiększają pojemność płuc, a medytacja pomaga osiągnąć stan odprężenia oraz rozwija świadomość własnego ciała i umysłu. Wprawny jogin potrafi kontrolować funkcje organizmu na przykład panować nad oddechem.

Ta forma aktywności fizycznej to nie tylko gimnastyka. Najczęściej powiązana jest bowiem z zastosowaniem odpowiedniej diety. Joga staje się w polskim społeczeństwie coraz popularniejsza głównie ze względu na pozytywny wpływ jaki ma na nasze zdrowie oraz witalność.

delite.pl

Jaki typ budowy posiadasz?

0

W przypadku endomorfika jest troche inaczej niż w przypadku endomorfika potrzebuje zaś on tylko lekkiej nadwyżki kalorycznej by budować masę mięśniową, ten rodzaj budowy potrzebuje stałej kontroli kalorycznej. Nawet małe zaniedbania diety mogą prowadzić do typowego „zalania” tkanką tłuszczową. Budowanie masy nie stanowi problemu dla endomorfika, jednak bez dobrych proporcji Neie zbuduje on zbyt dużo, tylko tkanke tłuszczową. Najczęściej endomorficy pojawiają się w trójbojach siłowych, gdzie liczy się siła a nie wygląd. Ostatnim już typem budowy będzie typ mezomorfika – którego cechuje niski poziom tkanki tłuszczowej, szerokie barki, wyraźnie widoczne mięsnie i wąska talia oraz duża siła. Jest to idealna sylwetka dla osoby ćwiczącej, urodzona do ćwiczeń. Zwyczajny mezomorfik trzymając dietę bez wielkich starań wygląda bardzo dobrze. Wiele razy nie ćwiczący mezomorfik wgyląda lepiej niż typowy ektomorfik który trenuje kilka miesięcy. Wszystko spowodowane jest genetyką. Istnieją również połączone tpyy budowy. Które idealnie się charakteryzują. Istnieją kombinacje dla ektomorfiku/mezomorfikow, oraz mezomorfików/endomrfików. Jakie podsumowanie całego tego artykułu? Niezależnie jaki typ budowy ciała posiadasz, przy dobrej diecie, jak i dobrym treningu po określonym czasie będziesz dobrze wyglądał.

minimki.pl

Pieczywo ciemne kontra pieczywo białe

0

Ciemne pieczywo czy białe? To dyskusja odwieczna. Biały chleb jest na pewno bardziej kaloryczny niż ciemny chleb. Biały chleb zawiera dużo węglowodanów, posiada większy indeks glikemiczny, ma mniej witamin i minerałów niż chleb ciemny. Jest bardzo szybko trawiony i po jego zjedzeniu szybko jesteśmy syci. Zdrowsze są jednak węglowodany pochodzące z ciemnego pieczywa. W porównaniu do białego pieczywa, pieczywo ciemne zawiera więcej błonnika, nawet kilka razy więcej niż białe pieczywo. Najlepiej spożywać pieczywo ciemne na naturalnym zakwasie. Chleb ciemny zawiera witaminę e, B, żelazo, miedz, cynk i magnez. O wiele więcej witamin niż w pieczywie białym. Chleb razowy utrzymuje świeżość nawet przez tydzień. Należy nie zwracać uwagi na podrobione pieczywo razowe. Pieczywo prawdziwe razowe jest cięższe od tego „pompowanego”. Alternatywa do ciemnego razowego pieczywa może być pieczywo z nasionami słonecznika, dyni. Aby chleb razowy był zdrowszy i mniej kaloryczny należy pamiętaj robiąc kanapkę aby nie przesadzić z dodatkami, na przykład z majonezem, jakimiś sosami, tłusta wędlina i grubą warstwą margaryny. Pieczywo tradycyjne można zastąpić macą, albo waflami razowymi, bez dodatków na przykład cukru czy soli, czy innych kalorycznych dodatków. Chociaż nie można zastąpić te produkty na miejsce chleba białego czy ciemnego, mogą one stanowić przekąskę i niezbyt wiele, posiadają mało kalorii.

shafiarka.pl

Leczenie haluksów

0

Haluksy są chorobą cywilizacyjną. Cierpi na nią coraz większa ilość osób, głównie kobiet. W większości wypadków deformacja występuje na obu stopach i powoduje ich nieestetyczny wygląd oraz ból. Jak uniknąć tego problemu i radzić sobie, kiedy już wystąpi?

Haluksy często są dziedziczne. Występują w przeważającej części u kobiet, a wpływ na to ma noszenie niewygodnego obuwia. Kobiety notorycznie chodzące w butach na wysokim obcasie obciążające nadmiernie przednią część stopy narażone są na wystąpienie tego schorzenia szczególnie.

Łatwiej zapobiegać niż leczyć, tak więc postarajmy się o to, aby deformacja u nas nie wystąpiła. Przede wszystkim już od dzieciństwa dbajmy o wygodne buty. Zapobiegajmy szczególnie rozwojowi płaskostopia, który potem może spowodować wystąpienie haluksów. Odpowiednie dbanie o stopę w młodym wieku zaprocentuje z pewnością w przyszłości.

Leczenie jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby. W początkowym stadium wystarczy leczenie farmakologiczne, fizjoterapia, zmiana wkładek oraz stosowanie specjalnie wyprofilowanego obuwia. Jeśli zmiany zaszły za daleko konieczne będzie leczenie operacyjne. Stosowanie go nie tylko skutecznie zahamuje na trwałe rozwój choroby. Nowoczesne metody nie wiążą się już z koniecznością unieruchamiania stopy w gipsie, a jedynie zastosowania specjalnego, pooperacyjnego obuwia, które już po około pięciu tygodniach pozwoli cieszyć się zdrową i piękną stopą.

mamaenter.pl

Podstawy o których trzeba pamiętać w okresie redukcyjnym

0

Pierwszą podstawową zasadą, bez której nic nie zrobimy jest ujemny bilans kaloryczny. Jest to podstawowe zagadnienie w redukowaniu tkanki tłuszczowej Na ten cel składa się głównie wydatek energetyczny. Efektywny podział makroskładników odgrywa jedną z kluczowych roli podczas redukcji. Trening siłowy i trening aerobowy, musimy odpowiedni układać plan treningowy tak, by cała nasza redukcja efektywnie poszło. Jaki najlepszy trening? Najlepszą metodą jest Body Building System, czyli kształtowanie sylwetki, Splitem, czy to innym planem. Nie możemy również śpieszyć się podczas redukowania, zbyt szybka utrata wagi może prowadzić do efektu jojo, co nam się zdecydowanie nie spodoba. Rozsądny okres redukcji jest wtedy gdy na przełomie tygodnia tracimy około 0,5% masy ciała tygodniowo. Czyli na przykładzie 80kg jest t0 0,4kg/tyg Jest to efektywna liczba. A co z powrotem na mase? Znów się zaleje? Nic takiego! Teraz coraz bardziej popularną w Polsce jest dieta odwrotna, tzw reverse diet – polegająca na stopniowym dodawaniu kalorii, co pozwala nam na niezalewanie się zbyt szybkie podczas masy. Wiadomo, podczas okresu amasowania nie dostanieym samego mięśnia, przyrost tkanki tłuszcxzoweej to zwyczajna rzecz. A więc co najlepiej zrobić – nie obżerać się, jeść zdrowo, wyliczyć makroskładniki w naszej diecie, robić cardio, patrzeć na obwody i na wagę. Jak to mówią trudy przynoszą zaszczyty. I tak będzie w Twoim przypadku jeśli będziesz CIERPLIWY I SUMIENNY!!

witalnamama.pl

Soczewki kontaktowe – rozwiązanie dla aktywnych

0

Wiele osób przyzwyczajonych do noszenia tradycyjnych okularów korekcyjnych rozważa „przerzucenie się” na soczewki kontaktowe. Jednak często towarzyszą temu liczne wątpliwości, które należy raz na zawsze rozwiać, by poprawić swój komfort życia i widzenia. Wzrok jest dla osób aktywnych bardzo ważny, a szczególnie podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów należy nasze okulary narażone są na uszkodzenia mechaniczne czy też liczne porysowania. Decydują o tym zwykle czynniki atmosferyczne lub ruchowe. Oczywiste więc jest to, że noszenie soczewek kontaktowych eliminuje ryzyko powstawania takich uszkodzeń, czym jednocześnie zwiększa komfort noszącego, który może nieskrępowanie uprawiać każdy wyczynowy sport. Istotne jest to także w przypadku zwolenników sportów wodnych –można bez obaw o pogorszenie wzroku założyć maskę lub okulary pływackie. Kolejnym sportem, któremu sprzyja noszenie soczewek kontaktowych są sporty, wymagające zakładania kasku. Przyczyną tego jest to, że ich ukształtowania zapewnia szerszy kąt widzenia i wygodę do założenia ochrony głowy. W związku z tym, nie dość, że pozwalają aktywnym osobom cieszyć się wolnością, to też są gwarancją bezpieczeństwa. Możemy w nich zatem bez obaw pływać, biegać, wspinać się po górach i cieszyć się upragnioną wolnością, jaką daje nam sport i aktywny tryb życia. Jedyne, o czym trzeba pamiętać to odpowiednia pielęgnacja soczewek i dbałość o higienę oczu, która zapewni nam doskonałe zdrowie i samopoczucie na długie lata.

cosmomama.pl

Zdrowie jest najważniejsze!

0

Oczywiście jak wiadomo, że zdrowie jest jednym z najważniejszych fundamentów naszego istnienia na tym świecie. Nasze zdrowie duzo zalezy od tego jaki tryb prowadzimy, jak postepujemy np. czy palimy papierosy, bierzemy narkotyki. Trzeba uważac na różego typu uzywki bo to nie dobrze wpywa na nas stan zdrowotny. A po co mamy siebie ztruwac? Duzo zalezy tez od odzywiania się, od uprawiania sportu, umiejętności radzenia sobie ze stresem czy naszego sposobu myślenia i podejści a do życia. Oprócz korzystania z opieki medycznej powinniśmy także troszczyc się o swoje zdrowie poprzez Madre wspieranie go, dbanie o nie. Tylko my mamy wpływ na to jak wygląda nasz stan zdrowotny i czyt chce być zdrowi czy chorzy. Tzw niektórzy nie maja na to wpływu bo zdrowo się odżywiają, uprawiaja sport i jeszcze zaatakuje ich jakas paskudna coroba np. rak. I cp wtedy zrobic? Jak życ? Załamać się? Trzeba chodzi do lekarza, siedziec w szpitalu co to za Zycie. Stale kroplówki, igły, lekarstwa. Człowiek czuje się fatalne. Stan psychiczny nie jest dobry, fizyczny tez nie. Ale trzeba w sobie ta siłe zdobyc i zrobic to dla rodziny, ale osób którzy są dla naz ważni, najważniejsi. Których kochamy i będziemy zawsze kochac. Cieszyc się każdego dnia aby każdy dzień był inny, lepsze . coś do naszego zycia wniósł. Ciężko na pewno jest takim osobom bo nawet mam stycznośc z osobami chorymi które siedze w szpitalu po kilka miesięcy ale co zrobic? Czemu akurat on czy ona jest chora a nie ja czy TY? A może kiedys to się odwróci?

sztukapielegnowania.pl

Druga taka sama osoba

0

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym czy istnieje na świecie osoba wygladajaca jak ty? Ja w sumie niegdy się nie zastanawiałam ale myśle ,ze może cos tym jest. Ta osoba zapewne nie będzie identyczna..tzw tak mi się wydaje ale jest przecież ponad 7 miliardów ludzi żyjących na ziemii i jest prawdopodobieństwo ,ze mam swojego sobowtóra. Fajnie czy raczej nie? Z jednej strony fajnie by było zobaczyc taka osoba,ale jak zareagowac?. Osoabiscie chciałąbym mieć bliźniaków .jeny jaraja mnie. Mieć synka i córeczka albo 2 synów. Słodko. Oczywiście najważniejsze aby byli zdrowi jeny. Najważniejsze i tyle. Czytałam gdzieś ze trzech kumpli z dublina postanowili sprawdzic czy znajda swoich sobowtórów w ciagu 28dni. W dni 30 marca 2015 roku rozpoczęli kampanie na fejsie o nazwie ‘twin strangers’ do poszukiwań ludzi . dziwne,ze wszytsko teraz jest na facebooku, wszytsko ludzie ogłaszaja. I wyobrażcie sobie ,ze Ci chłopacy znaleźli swoich sobowtórów. Nawet się spotkali ze swoimi bliźniakami.niezle co? Jeden z kolesi uważa ,ze istnieje siedem osob przypominających nas. Chyba nie chciałabym zobaczyc tyle twarz podobnych do mnie. Jeny a może te dziewczyny SA ładniejsze ode mnie, fajniejsze maja figury? Jeny zdołaowałąbym się chyba. A;le swoja droga jak to wytłumaczyc logicznie ,ze gdzies na końcu świata jest osoba podobna do nas? Co na to medycyna? Mam nadzieje,ze na przykład nasze mamy i tatusiowie nie zdradzali. Bo ciezko mi Wierzyc w to ,ze są sobotwróry. Ale chyba nic nam nie pozostaja jak wiara i nadzieja.

beautypoint.pl

Kiedy warto ćwiczyć na bieżni elektrycznej?

0

Czy warto ćwiczyć na bieżni elektrycznej, skoro można po prostu iść pobiegać? W pewnych sytuacjach jak najbardziej tak! Dowiedz się kiedy bieżnia będzie doskonałym rozwiązaniem.