czwartek, Lipiec 19, 2018

Czy wizja z Matrixa ma szansę się urzeczywistnić?

0

Osoby, które oglądały film Matrix mogą być przerażone tym, że wizja świata zdominowanego przez maszyny powoli zaczyna się urzeczywistniać, a to za sprawą coraz nowszych technologii powstających praktycznie każdego dnia. Czy jednak faktycznie dojdziemy do tego stopnia rozwoju, że sztuczna inteligencja zacznie nad nami dominować? Otóż praktycznie przez cały czas trwają badania nad tym zagadnieniem, ale schodzą obecnie raczej na nurt teoretyczny, ponieważ w praktyce sztuczna inteligencja przy naszym poziomie zaawansowania jest nieosiągalna. Oczywiście potrafimy stworzyć robota naśladującego człowieka, a nawet bardzo do niego podobnego, ale nie jest to jednostka, która myśli i cokolwiek czuje. To po prostu taki sam robot jak wszystkie pozostałe, który jednak ma niestandardowy wygląd. Matrix być może na zawsze pozostanie wizją filmową i szczerze mówiąc jest to dobre rozwiązanie, ponieważ kolejne inteligentne istoty na planecie na pewno byłyby zaskoczone jego funkcjonowaniem. Pomysł sztucznej inteligencji jest jednak nadzwyczajnie interesujący, a naukowcy pasjonaci prawdopodobnie nigdy go nie porzucą. Pasja bowiem jest warta każdego poświęcenia, nawet tego oddalonego niesamowicie w czasie.

www.team-pentagram.pl/

Adobe Flash Player 11.0.1.152

0

Adobe Flash Player 11.0.1.152 wykorzystywany jest jako dodatek w korzystaniu z różnorodnych przeglądarek internetowych. Doskonale współpracuje z takimi przeglądarkami, jak: Chrome, Google, czy Firefox, ale także i innymi popularnymi rodzajami programów komputerowych.Zastosowanie oprogramowania ma na celu umożliwienie użytkownikom korzystanie z opcji przeglądania informacji multimedialnych za pomocą programu Flash. Owy sposób przedstawiania danych medialnych stanowi najczęściej wykorzystywaną formę zamieszczania informacji na serwerach internetowych.Za pomocą danej aplikacji możemy również samodzielnie tworzyć wybrane rodzaje zapisów multimedialnych oraz zamieszczać je na wybranych portalach internetowych. W ten sposób nie tylko zyskujemy możliwość pozyskiwania owych informacji, ale również opcje pozwalającą dzielić się posiadanymi zasobami komputerowymi.Ciekawym rozwiązaniem programowym jest możliwość konstruowania przeróżnych interfejsów programowych zawierających elementy multimedialne lub interaktywne dodatki. System posiada bowiem zbiór rozmaitych animacji i efektów dodatkowo poprawiających jakość wizualną określonej prezentacji.

www.pcgamer.pl

Netbooki

0

Na rynku komputerów i technologii komputerowych widzimy ciągłe zmiany. Nieustannie powstają nowe urządzenia, z dodatkowymi funkcjami, tak żeby ich właściciele mieli jak największy komfort użytkowania. To, co jeszcze niedawno było najnowszym i najbardziej kompleksowym wynalazkiem, bardzo szybko jest zastępowane przez jeszcze nowocześniejszy, szybciej działający sprzęt. Jeszcze kilka lat temu absolutną nowością były laptopy, czyli przenośne komputery. Dzisiaj mają one bardzo poważną konkurencję w postaci netbooków, które również są rodzajem mobilnego komputera. Jednakże mają one pewną przewagę nad laptopami, która wynika z ich jeszcze mniejszego rozmiaru. Dla wielu osób są więc bardziej wygodne w użytkowaniu. Dotyczy to szczególnie ludzi, którzy dużo podróżują. Netbook o bardzo małych rozmiarach nie jest znacznym obciążeniem dla bagażu. Tego rodzaju komputery pozwalają na wykonywanie standardowych zadań, takich jak przygotowywanie różnych tekstów, dokumentów, korzystanie z Internetu, przeprowadzanie wideorozmów.

www.eurobajt.pl

Płyta główna

0

Wszystkie komputery są wyposażone między innymi w płyty główne. Są to tak zwane obwody drukowane obecne w urządzeniach elektronicznych – w tym akurat przypadku urządzeniami tymi są komputery. Na płycie głównej są zamontowane wszystkie najbardziej istotne elementy, dzięki którym możliwa jest komunikacja pomiędzy wszystkimi komponentami komputera. Na płytach głównych, w jakie są wyposażone nowoczesne komputery zamontowane są procesory oraz pamięci RAM – to najważniejsze elementy, bo oprócz nich są oczywiście jeszcze inne. Prekursorem tego rodzaju rozwiązań była firma IBM. Płyty główne mogą być skonstruowane na wiele rozmaitych sposobów. Obecnie bardzo często można się zetknąć z takimi ich modelami, gdzie podłączyć można bardzo wiele zewnętrznych urządzeń takich jak dla przykładu porty USB, złącze klawiatury i tym podobne. Płyta główna nie jest małym wydatkiem – im lepsze parametry techniczne posiada, tym więcej trzeba za nią zapłacić. Bez płyt głównych komputery nie są w stanie funkcjonować.

www.gryguc.pl

Obszerność propozycji sklepów komputerowych

0

W sklepach komputerowych można pozyskać nie tylko komputer czy różnego rodzaju części zamienne do owego rodzaju urządzenia elektronicznego. W takich sklepach dostępne jest również oprogramowanie niezbędne do tego, żeby można było swobodnie i bezproblemowo korzystać z owego rodzaju sprzętu. Gdyby komputery nie były zaopatrzone w oprogramowanie w postaci systemu, to korzystanie z nich po prostu byłoby całkowicie niemożliwe. Dzięki systemowi zainstalowanemu na komputerze, każdy człowiek może korzystać z różnego rodzaju aplikacji i swobodnie wydawać komendy, dzięki którym wszelkiego rodzaju operacje, nawet te pozornie skomplikowane stają się banalnie proste. Warto w tym momencie zaznaczyć, że informatyka współcześnie rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Znajduje to odzwierciedlenie w ofertach sklepów komputerowych, które już teraz są bardzo obszerne, a i tak ilość asortymentu mieszczącego się w ich obrębie ulega nieustannemu wzrostowi. W zasadzie to z każdym rokiem pojawiają się nowe technologie informatyczne.

www.cupit.pl

PuTTY 0.61 Beta – wersja rozwojowa

0

PuTTY 0.61 Beta – wersja rozwojowa jest świetnym programem, będącym klientem SSH, Telnet, Rlogin, doskonale współpracujący z wieloma systemami operacyjnymi, nie tylko w środowisku Windows, ale również w Unix i Linux. PuTTY 0.61 Beta – wersja rozwojowa jest dosyć popularnym programem w swoim środowisku, gdzie dodatkowo składa się na to fakt, że jest on programem całkowicie darmowym i skutecznym w użytkowaniu. PuTTY 0.61 Beta – wersja rozwojowa można dowolnie dostosować do wielu upodobań użytkownika, ponieważ zawiera w sobie możliwości pełnej konfiguracji w wielu jego aspektach. Nie ma znaczenia, czy mają jej zostać poddane poszczególne protokoły, czy tylko interfejs PuTTY 0.61 Beta – wersja rozwojowa. Program pozwala na dokonanie konfiguracji w wielu jego aspektach, a nawet ingerencję w szatę graficzną, jak również dopasowanie kolorystyki do gustu użytkownika. PuTTY 0.61 Beta – wersja rozwojowa pozwala na zmianę w kwestii ustawień sesji, obsługi poszczególnych tuneli i wiele innych zastosowań.

www.niezgrani.pl

Słuchawki Brainwavz M2

0

Słuchaj muzyki modnie. „Muzyka łagodzi obyczaje” – któż nie zna tego powiedzenia! Jeśli więc tak jest, muzyka powinna towarzyszyć ludziom w różnych sytuacjach i okolicznościach naszego życia. Byłoby wspaniale, prawda? Tylko czy wyobrażasz sobie, że w autobusie czy tramwaju, którym podróżuje sto osób, każdy odtwarza na głos swoją ulubioną piosenkę? O zgrozo! Ale gdyby każda z tych stu osób była wyposażona w słuchawki Brainwavz M2, byłoby całkiem przyjemnie. Słuchawki Brainwavz M2 to niezbędny sprzęt każdego melomana. Gustowne, modne i poręczne – takie są właśnie dokanałowe słuchawki Brainwavz M2. Szerokie pasmo przenoszenia, gwarantujące czystość odtwarzania dużej gamy dźwięków to ogromna zaleta, jaką zapewniają słuchawki Brainwavz M2. Są one wyposażone w miedziano – srebrzany przewód o długości 1,3 metra. Słuchawki Brainwavz M2 zakończone są uniwersalnym wtykiem 3,5 mm, dzięki czemu pasują do większość wejść odtwarzaczy MP3, MP4, DVD, PSP, laptopów i konsoli. Zapamiętaj więc tę nazwę: słuchawki Brainwavz M2.

www.headset.pl

Komputer stacjonarny czy przenośny?

0

Wybór komputera jest zadaniem dość trudnym jednak jest jedna sprawa, która możemy określi od razu. Mianowicie nawet bez informatyka prostą sprawą jest określenie czy komputer ma być stacjonarny czy przenośny. Jeżeli decydujemy się na stacjonarny będzie on składał się z kilku części, gdyż nie będzie potrzeby ruszania go miejsca. Te części to zwłaszcza monitor, stacja komputerowa, myszka i klawiatura plus ewentualnie dodatkowe elementy. Decydując się na przenośny sprzęt będzie to raczej coś w stylu laptopa bądź jego mniejsze wersje. Takie przenośne komputery to bardzo wyjątkowa rzecz gdyż możemy je zabrać praktycznie wszędzie, a naładowana bateria pozwala na kilkugodzinną pracę poza domem. Jeżeli jednak posiadamy przy sobie ładowarkę do laptopa i mamy dostęp do prądu wtedy pracować możemy bez ograniczeń. Ceny obu urządzeń kształtują się bardzo podobnie, a wszystko zależy jakie parametry będzie miało urządzenie. Dodatkową zaletą przenośnych komputerów jest fakt, iż nie musimy nosić ze sobą myszki, klawiatury i monitora, ponieważ wszystko to jest zintegrowane w jednym urządzeniu.

www.fragout.pl

Dylemat co wybrać

0

Bardzo trudno jest znaleźć dzisiaj internautę, który nie ściąga z sieci plików w formacie mp3 (między innymi, ponieważ – jak wiadomo – z Internetu pobierane są nie tylko muzyczne pliki). W Internecie funkcjonuje całe mnóstwo stron, z których pliki mp3 pobierać można za darmo. Najczęściej strony te funkcjonują nielegalnie i zamieszczane tam pliki rozpowszechniane są także nielegalnie, nie mniej jednak użytkownicy niewiele sobie z tego robią. Wolą mieć nawet i gorszą jakość, byle nie płacić nie wiadomo ile za płyty swoich ulubionych wykonawców takich jak między innymi The Cult, The Cure czy The Sisters of Mercy. Spora grupa miłośników muzyki deklaruje, że gdyby oryginalne płyty kosztowały znacznie mniej niż teraz, to woleliby kupić taki oryginał aniżeli pobierać z Internetu nagrania pirackie.

www.badgersnest.pl

Historia pamięci bębnowej

0

Pierwsze pamięci bębnowe zostały użyte w latach trzydziestych dwudziestego wieku. Chodzi tutaj o dokładną datę 1932 roku. W tedy właśnie pamięć bębnowa została po raz pierwszy użyta przez naukowca Gustawa Tauschek’a. Pierwsza tego rodzaju pamięć służyła do przechwytywania oraz zapisywania bardzo szybki sygnałów analogowych, których nie był w stanie wychwycić oraz zapisać zwyczajny magnetofon. Dzięki tej innowacyjnej konstrukcji oraz zasadzie działania pamięć bębnowa zyskała bardzo duża popularność w Polsce oraz na całym świecie. Jednak dopiero dwadzieścia lat później pierwszą pamięć bębnową użyto do zbudowania komputera. Pierwsza pamięć tego rodzaju znalazła szerokie zastosowanie w komputerach klasy EMAL- 2. Została ona użyta do wykonywania prostych oraz praktycznych obliczeń. Bęben ówczesnej pamięci posiadał pojemność tysiąca dwudziestu czterech słów, które rozmieszczone były na trzydziestu dwóch ścieżkach. Jednak z biegiem lat pamięć tego rodzaju nadal modernizowano oraz usprawniano. Mimo to w dzisiejszych czasach nie jest już ona stosowana.

www.androidal.pl