Oczyszczanie twarzy dzięki nowym produktom

Codzienne oczyszczanie twarzy to gwarancja jej czystości oraz możliwość pozbycia się martwego naskórka, wyczyszczenie zaskórników oraz uregulowania wydzielania sebum. Oczyszczona cera pozwala na zadbanie o nią poprzez stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków.

Mechaniczne oczyszczanie twarzy

Najnowszym hitem kosmetycznym jest szczoteczka soniczna, która jednocześnie oczyszcza skórę oraz zapewnia jej odpowiednie napięcie dzięki systemowi do masażu. Takie szczoteczki likwidują drobne zmarszczki, poprawiają napięcie skóry, przyspieszają krążenie limfy, co z kolei przekłada się na zmniejszenie obrzęków. Szczoteczki soniczne są wodoodporne. Równie skuteczne w oczyszczaniu skóry z resztek makijażu oraz złuszczonego naskórka są gąbki konjac, które produkuje się z korzenia azjatyckiej rośliny. Gąbki zawierają naturalny środek myjący, który pozwala oczyścić zaskórniki oraz odblokowuje pory. Naturalne składniki wpływają pozytywnie na kondycję skóry nawilżając ją oraz zapewniając jej optymalne nawilżenie.

Siła natury w oczyszczaniu

Moda na miód manuka zwróciła również uwagę na liście manuka, z których produkowany jest specjalny żel do mycia twarzy redukujący niedoskonałości cery oraz przywracający jej pH. Odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych oraz jej optymalne nawilżenie połączone z działaniem przeciwzapalnym zapewnia skórze stosowanie czarnego mydła. Bazą do powstania czarnego mydła jest węgiel aktywny, do którego dodano olej z rokitnika czy siemienia lnianego. Przy tworzeniu kosmetyków do demakijażu producenci sięgają coraz częściej po olejki, które do niedawna wykorzystywano jedynie jako środek nawilżający do pielęgnacji skóry twarzy czy do włosów. Olejki łagodzą podrażnienia, wpływają również korzystnie na cerę usuwając nadmiar sebum czy też pielęgnując skórę delikatną i wrażliwą. Najpopularniejsze olejki do demakijażu to olejek arganowy, olejek lniany czy olejek ze słodkich migdałów. Przy ich wyborze warto sprawdzić, czy w ich składzie nie znalazły się parabeny czy alkohol.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here