Rozświetlacz do twarzy

Na rynku mamy wiele różnych rozświetlaczy: w kamieniu, sypkie, w płynie, w sztyfcie, w kulkach. Kupując rozświetlacz warto zastanowić się, jaka forma produktu najbardziej nam odpowiada. Inną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę podczas zakupu, jest odcień rozświetlacza. Powinniśmy go dopasować do odcienia naszej skóry.
Rozświetlacz służy do modelowania twarzy, dodaje blasku i świeżości, twarz dzięki niemu wydaje się być wypoczęta i zdrowa. Oczywiście, rozświetlacz ma też pewne wady, bowiem często uwidacznia rozszerzone pory, czy niedoskonałości, osoby z tłustą cerą także mogą nie być zadowolone, dlatego należy obchodzić się z nim ostrożnie, jeśli mamy takie problemy. Rozświetlacz najłatwiej nakładać małym pędzelkiem lub pędzlem-wachlarzem.
Produkt rozświetlający zazwyczaj nakładamy na kości jarzmowe, łuk Kupidyna (tuż nad górną wargą), pod łukiem brwiowym. Można także nałożyć go na górną część nosa, aby go wysmuklić. Rozświetlacze w kamieniu nakładamy na sam koniec, jest to ostatni krok w naszym makijażu. Najlepiej wybierać rozświetlacze drobno zmielone, które będą się trzymały dokładnie tego miejsca gdzie chcemy je nałożyć. Inne, np.: te z brokatem mogą się osypywać i tworzyć „dyskotekę” na twarzy, a to w codziennym makijażu na pewno nie będzie dobrym rozwiązaniem.
Jeśli nie możesz zdecydować się czy wybrać rozświetlacz matowy czy połyskujący to poniżesz przedstawiamy kilka cech dwóch rodzajów tego kosmetyku:
Rozświetlacz matowy:
• Dyskretnie zatuszuje porozszerzane i popękane naczynka krwionośne przy skrzydełkach nosa i na powiekach.
• Ten z pigmentami mineralnymi jest idealny dla skóry ze zmarszczkami – tego typu pigmenty rozjaśniają cerę, a nie zbierają się w zagłębieniach jak drobinki perły.
• Przyda się do dyskretnego optycznego uwypuklenia wybranych partii twarzy – po nałożeniu zniknie łącząc się ze skórą
Rozświetlacz połyskujący:
• Doda blasku w kilka sekund zmęczonej cerze – ale uwaga: sprawdzi się tylko na skórze dobrze napiętej, bez widocznych zmarszczek (perła, niestety, lubi się zbierać w najmniejszych zagłębieniach).
• Odrobinka perły w wewnętrznym kąciku oka ukryje bardzo ciemne zazwyczaj miejsce oczodołu, rozświetli spojrzenie i podkreśli tęczówkę.
• Połyskujący rozświetlacz na ruchomej powiece i pod linią brwi optycznie „wyciągnie” głęboko osadzone oczy.

Miejsca, na które najczęściej nakłada się rozświetlacz to:
• czoło i nos – odrobina rozświetlacza uwypukli naturalnie obniżone (i ciemniejsze) miejsce między brwiami i podkreśli ich łuki. Wysmukli też grzbiet nosa i skoryguje jego krzywizny.
• miejsca pod oczami – prześwitujące przez cienką skórę naczynka krwionośne tworzą ciemne kręgi (sińce) i nadają twarzy zmęczony wygląd.
• broda – wklęsłe miejsce między dolną wargą a bródką zazwyczaj trzeba optycznie uwypuklić i powiększyć.

twojafanaberia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here