niedziela, Czerwiec 20, 2021

Jak dbać o równowagę PEH włosów?

0
Równowaga PEH w trosce o zdrowe włosy
fot. Pixabay.com

Równowaga PEH jest pojęciem występującym w kosmetologii i oznacza równomierne dobieranie składników odżywczych i nawilżających, które zawierają kosmetyki, tak aby dostarczać włosom tego, co najlepsze. Czym dokładnie jest równowaga PEH? Co się na nią składa? Jak wpływa na kondycję włosów? Podpowiadamy w poniższym artykule. 

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/rownowaga-peh-czym-jest-i-jak-dziala-na-kondycje-wlosow/

Na czym polega równowaga PEH?

Aby zrozumieć, czym jest równowaga PEH, należy najpierw wspomnieć o tym, że do pielęgnacji włosów najlepiej używać trzech rodzajów substancji. Są to:

  • proteiny, które naprawiając i wypełniając mikoruszkodzenia, nadają włosom odpowiedni blask i zdrowy wygląd;
  • emolienty, które nadają włosom miękkość i gładkość oraz chronią przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych;
  • humektanty, które są odpowiedzialne za ich prawidłowe nawilżenie.

Równowaga tych trzech składników jest idealna do tego, aby utrzymać nasze włosy w jak najlepszej kondycji. Doskonale sprawdza się ona w maseczkach i odżywkach, które pozostawiamy na naszych włosach bez spłukiwania. Warto wiedzieć, że równowaga PEH nie oznacza, że procentowo ich ilości rozkładają się w kosmetyku po równo. Tak naprawdę od rodzaju włosów i ich porowatości zależy, jakich składników potrzebować będziemy najbardziej w większej, a jakich w mniejszej ilości. Dlatego zanim zdecydujemy się na konkretny kosmetyk, powinnyśmy dokładnie sprawdzić i przeanalizować, jaki rodzaj włosów mamy. Warto więc zasięgnąć również w tej sprawie opinii specjalisty.

Jak pielęgnować włosy, zachowując równowagę PEH?

Jak już wspominaliśmy, równowaga PEH pomaga nam w zachowaniu włosów we właściwej kondycji. Dzięki niej są mocne, lśniące, zdrowe i odporne na warunki atmosferyczne, a także odpowiednio nawilżone. Jednak, aby właściwie dbać o włosy zgodnie z zasadami równowagi PEH, trzeba się do tego dobrze przygotować. Powinniśmy poznać rodzaj włosów, jaki posiadamy, określić ich porowatość i wymagania, jakie przed nami stawiają.

Przyjrzyjmy się więc teraz poszczególnym składnikom równowagi PEH. One podpowiedzą nam, jakie rozwiązania są dla nas najlepsze. Na równowagę PEH składają się:

  • Proteiny – białka, które są naturalnym budulcem włosów. Wykorzystuje się je do produkcji kosmetyków regenerujących włosy. Dla kogo takie preparaty? Przede wszystkim dla osób, które zmagają się z łamliwymi włosami, o które są bardzo zniszczone, o dużej porowatości, mało odporne na warunki atmosferyczne.
  • Emolienty – chroniąc przed czynnikami z zewnątrz, są bardzo istotne w procesie pielęgnacji włosów. Są idealne dla osób, które zmagają się z suchą skórą głowy.
  • Humektanty – odpowiadają za nawilżenie włosa. Można je stosować do każdego rodzaju włosów. Dobrze nawilżone włosy to włosy odżywione i lśniące.

Zobacz też: http://lapetit.pl/czym-sa-humektanty-i-jak-wykorzystac-je-do-pielegnacji-skory/

Zakład stolarski – jak go otworzyć? 

0
stolarz

Zawody typowo techniczne takie jak stolarz czy dekarz nie są specjalnie dobrze płatnymi zawodami, kiedy pracujemy na etacie. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy wprowadzimy świadczenie usług na własną rękę. Przekonaj się, w jaki sposób otworzyć własny zakład stolarski! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-otworzyc-zaklad-stolarski/ 

Zakład stolarski – jakie usługi świadczy? 

Zakład stolarski zajmuje się głównie pracą z materiałem w którym jest drewno. W takim zakładzie produkuje się elementy drewniane, które związane są budowlanka takie jak: drzwi, schody, okna czy framugi. Inne Zadania realizowane przez zakłady stolarskie to między innymi tworzenie podłóg drewnianych, listew, boazerii czy parapetów. W zakładzie stolarskim można liczyć również na otrzymanie pięknych drewnianych mebli takich jak komody, szafy czy kuchnie na wymiar, które są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych. Stolarz musi nie tylko zaprojektować, ale również stworzyć mebel od podstaw. 

Jak otworzyć własny zakład stolarski? 

Nie możemy zapomnieć też o formalnościach związanych z otwarciem działalności. Nie musimy starać się o żadnej pozwolenia, chyba że nasza praca będzie związana z wykorzystaniem środków chemicznych. Warto wówczas zadbać o odpowiednie pozwolenia. Zakład musi spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa. Musimy skontaktować się również ze strażą pożarną, a także jest służba ochrony środowiska, w celach poinformowania o prowadzonej przez nas działalności. Wszystko po to, żeby uchronić pracowników i mienie, w którym dysponujemy przed potencjalnymi zagrożeniami. 

Obecnie wszystkie formalności i procesy są zdecydowanie ułatwione i krótsze, niż przeszłości. Jeden dzień jest to wystarczający czas, aby załatwić wszystkie sprawy dotyczące procesu otwarcia firmy. Jeżeli nie czujemy się pewni w obszarze spraw związanych z dopiero logiem, powinniśmy powierzyć te zadanie doświadczonej księgowej, która będzie wygodniej do nas dokumenty oraz podpowiadać, jakie PKD naszej działalności wybrać. 

Czy to się w ogóle opłaca? 

Kolejne pytania dotyczące działalności związanej z otwarciem zakładu stolarskiego jest kwestia opłacalności tego rodzaju profesji. Zawód stolarza w wielu regionach Polski, wciąż jest profesją deficytową. Dlatego warto zbadać rynek oraz sprawdzić, czy w miejscu w którym mieszkamy, nie ma zapotrzebowania na taką firmę. W takim przypadku z pewnością firma się opłaci. 

Zobacz też:http://lapetit.pl/strazak-jak-nim-zostac/ 

Jakie funkcje spełniają zamki sobinco?

0
zamki sobinco

Najważniejszą częścią drzwi są zamki, które przede wszystkim mają zabezpieczać i chronić przed włamaniem. Podstawowy podział to wewnętrzne i zewnętrzne, ale istnieją również bardziej zaawansowane podziały ze względu na budowę czy umieszczenie. Warto poznać zamki sobinco lepiej, zwłaszcza jeśli ma się wybierać zabezpieczenia do własnego domu lub mieszkania. Drzwi wejściowe powinny mieć co najmniej 2 porządne zamki.

Rodzaje zamków do drzwi

Bardziej zaawansowana klasyfikacja zamków dzieli je na wpuszczane i wierzchnie. Wierzchnie dzielą się na zapadkowy, którego nazwa wzięła się od zapadki  znajdującej się wewnątrz. Umożliwia ona zatrzaskowe zamknięcie i zapobiega samoczynnemu otwieraniu się drzwi np. przy podmuchu wiatru. Innym rodzajem są zamki sobinco zasuwkowe, których nazwa również wzięła się od zasuwki otwierającej się i zamykającej pod wpływem gałki bądź innego uchwytu. Istnieją również zapadkowo-zasuwkowe, które są połączeniem wymienionych poprzednio. Wyróżnia się również zamek zapadkowo-zasuwkowy zespolony. Wpuszczane dzielą się natomiast na zastawkowe, od nazwy zastawki płytkowej wewnątrz. Istnieją też zapadkowe, od nazwy zapadki uruchamianej przez klamkę. Kolejnym zamkiem jest bębenkowy z wkładką bębenkową, istnieje też zamek bezkluczowy, hakowy, rolkowy, zapadkowo-zasuwkowy i zasuwkowy. Jeśli chodzi o zamki sobinco to są to produkty belgijskiej firmy i nie dzielą się one na lewe i prawe, dzięki czemu pasują do różnych rodzajów drzwi. Są bardzo dobrej jakości i niezwykle odporne na wandalizm, warunki atmosferyczne czy działanie korozyjne. 

Odpowiedni wybór – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zamki do drzwi warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze to czy drzwi są lewo czy prawostronne. Można też znaleźć produkty uniwersalne zamki sobinco. Kolejną sprawą jest to, jakiej grubości są drzwi oraz z jakiego materiału wykonane. Należy przyjrzeć się również rozmiarowi i wadze tak, aby nic nie było przeszkodą przy montażu zamka. Po drugie to kwestia odpowiednich atestów i certyfikatów bezpieczeństwa, jakie akcesoria te powinny posiadać. Można rozważyć także rozwiązania elektroniczne, które są już dłuższy czas dostępne w sprzedaży i cieszą się coraz większą popularnością. Za pomocą aplikacji na telefonie można sterować otwieraniem i zamykaniem drzwi. Zamki nie muszą mieć zewnętrznego zasilania ani dostępu do wifi. Sterowanie może odbywać się za pomocą linii papilarnych, specjalnej karty czy chipa. W niektórych miejscach pracy stosowana już jest ta metoda.

Artykuł przygotowany przy pomocy https://swiatzamkow.pl/

Rozpoczynamy przygodę z rękodziełem – zobacz od czego zacząć

0
rękodzieło

Lubisz rękodzieło i chcesz spróbować swoich sił w tej dziedzinie, ale nie wiesz od czego zacząć i jakie materiały skompletować na początek? Zastanawiasz się, w jakie materiały zainwestować pieniądze, a jednocześnie w jakim sklepie wybrać pierwsze półfabrykaty do wyrobu biżuterii? Przeczytaj ten tekst, aby dowiedzieć się, jak rozpocząć swoją przygodę z nowym rękodzielniczym hobby!

Trener personalny- czym się zajmuje?

0
Trener personalny

Praca trenera personalnego w Polsce cieszy się coraz większym uznaniem. Pomimo tego, że większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, kim jest trener personalny, to jednak nie do końca jesteśmy w stanie określić, czym on się zajmuje. Na czym polega praca trenera personalnego? Czym powinien charakteryzować się dobry trener personalny? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Na czym polega praca trenera personalnego?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek dywagacje na temat trenera personalnego, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, na czym polega jego praca. Otóż jest to persona, która zajmuje się nie tylko opracowywaniem planów treningowych, ale również osobiście nadzoruje wykonywanie niektórych ćwiczeń. Oprócz tego bardzo często rozpisuje dietę, a także zapewnia ogromną dawkę motywacji dla podopiecznego. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jednym z podstawowych zadań trenera jest pomoc w osiągnięciu postawionych przez klienta celów. Może to być chociażby zrzucenie zbędnych kilogramów, wymodelowanie ciała lub zwiększenie masy mięśniowej. Musimy wiedzieć, że prawidłowa technika podczas wykonywania ćwiczeń znacznie zmniejsza ryzyko kontuzji, a także maksymalizuje efekty, dlatego nadzór osoby doświadczonej jest bardzo ważny. Informacje na temat profesjonalnego trenera personalnego znaleźć można na stronie https://www.pawelgluchowski.pl/.

Czym powinien charakteryzować się dobry trener personalny?

W każdym zawodzie wyróżnić możemy kilka charakterystycznych cech, podobnie jest w przypadku trenera personalnego. Powinien on przede wszystkim posiadać nienaganną wiedzę na temat budowy ludzkiego ciała, suplementacji, dietetyki i treningu. Nie możemy zapominać o tym, że jest to przede wszystkim praca z ludźmi, dlatego zdolność do łatwego komunikowania się i bronienia swojego stanowiska również ma znaczenie. Dobry trener personalny jest cierpliwy i ma bardzo pozytywne nastawienie do klienta.

Bezpieczeństwo i wygoda na rowerze

0
Bezpieczeństwo i wygoda na rowerze

Zarówno rozpoczynając jak i kontynuując jazdę rowerową, należy zadbać o własne bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Kluczowym elementem wyposażenia każdego rowerzysty jest kask rowerowy, dzięki któremu głowa jest dobrze zabezpieczona i chroniona podczas ewentualnego upadku. Miłośnicy amatorskiej jazdy rowerowej oraz zawodowcy zwracają szczególną uwagę na to, aby kaski rowerowe były wytrzymałe, posiadały ergonomiczny kształt i były wykonane z wysokiej jakości materiałów.

Głowa podczas jazdy na rowerze jest bardzo ważna, dlatego powinna być starannie chroniona. Dodatkowym atutem podczas wyboru kasku jest jego odblaskowy kolor, dzięki któremu rowerzysta jest bardziej widoczny na drodze, co także sprzyja ogólnie rozumianemu bezpieczeństwu.

Komfortowe i funkcjonalne rozwiązania

Aby sprzęt rowerowy spełniał profesjonalne wymagania, warto zwrócić uwagę na klika aspektów związanych z jego funkcjonalnością i wygodą. Kaski rowerowe należy dostosowywać do stylu jazdy rowerzystów. Innego wyposażenia rowerowego potrzebują bowiem rowerzyści poruszający się w dużej mierze po miejskich ścieżkach rowerowych, a innego rowerzyści górscy. Profesjonalne kaski powinny posiadać specjalne otwory wentylacyjne, wygodny system regulacji oraz być wykonane z wysokiej jakości materiałów absorbujących, zapewniających wysoki poziom bezpieczeństwa na drodze. Ważna jest również specjalna wyściółka zapewniająca rowerzyście komfort i miękkość. Obowiązkowymi elementami są także certyfikaty bezpieczeństwa, które gwarantują wysoką jakość kasku rowerowego.

Nowoczesny styl i modny design

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli kasków rowerowych, począwszy od kasków szosowych, poprzez kaski miejskie i kaski MTB, skończywszy na kaskach typu BMX. Dla amatorów dostępne są kaski rowerowe rekreacyjne, zaś dla sportowców kaski rowerowe triathlonowe. Profesjonalne ochraniacze głowy doskonale amortyzują uderzenia i stylowo się prezentują. Modny design wyraziste kolory i wzory oraz interesujące kształty sprawiają, że rowerzysta czuje się na drodze bezpiecznie i nowocześnie.

Modny design to jedno, ale kask rowerowy powinien być przede wszystkim lekki, wytrzymały, wygodny i zapewniać idealną ochronę głowy oraz minimalizować konsekwencje upadku na rowerze. Nie powinien również uciskać głowy ani przesuwać się podczas jazdy. Kask powinien być dobrze dopasowany i sprawiać, że rowerzysta czuje się komfortowo i dobrze. Idealny, profesjonalny kask rowerowy to kombinacja solidnego szkieletu i stylowego wykończenia, gwarantująca beztroską i bezpieczną radość z jazdy.

Laser do depilacji – jakie ma przeciwwskazania?

0
Laser do depilacji

Usunięcie niechcianego owłosienia jest dość problematyczne. Na szczęście ostatnimi czasy dużą popularnością cieszy się metoda trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Gwarantuje dużą skuteczność i silne działanie, a na tym zależy nam w sposób szczególny. Czym jest i w jaki sposób działa laser do depilacji? Dla kogo depilacja laserowa nie jest przeznaczona? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym jest i w jaki sposób działa laser do depilacji?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat lasera diodowego, w pierwszej kolejności warto zastanowić się nad tym, czym dokładnie jest laser diodowy. Otóż definiując to pojęcie, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien rodzaj laserów frakcyjnych nieablacyjnych. W praktyce oznacza to, że doskonale działa jedynie w określonym miejscu i nie naświetla zbyt dużego obszaru naszej skóry, co jest ogromną zaletą. Ciągłość lasera nie jest przerywana, dlatego też dociera do głębokich warstw. W jaki sposób działa wcześniej wspomniany laser diodowy? Nie bez znaczenia jest selektywna fototermoliza, która to pochłania wiązki lasera o określonej długości fal. Promieniowane absorbuje melaninę, co bezpośrednio prowadzi do uszkodzenia struktur włosa. Więcej informacji na temat lasera do depilacji znaleźć można na stronie https://attre.eu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-diodowy-do-depilacji.

Dla kogo depilacja laserowa nie jest przeznaczona?

Nie wszyscy jednak mogą korzystać z możliwości depilacji laserowej. Zabieg ten odradza się osobom, które stosują hormonalną terapię, cierpią na choroby nowotworowe, chorują na łuszczycę i epilepsję. Z depilacji laserowej należy zrezygnować, jeśli jesteśmy posiadaczami włosów o rudym, siwym lub blond kolorze. Masz dużą skłonność do przebarwień i bliznowców? Również nie decyduj się na tego typu udogodnienie. Przeciwwskazaniem jest również ciąża lub okres laktacji. Warto zdawać sobie sprawę, że depilacja może być nieco bolesna, jednakże dużo w tym przypadku zależy od progu bólowego.

Jaką broń wybrać i czym jest strzelba samopowtarzalna?

0
Jaką broń wybrać i czym jest strzelba samopowtarzalna

Wielu użytkowników broni staje przed dylematem, jaką broń wybrać. Nie jest to łatwa decyzja, ponieważ każdy z nas ma inne preferencje, co do wymarzonej broni. Dlatego też ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W przypadku broni śrutowej najczęściej jest to decyzja pomiędzy klasycznym bokiem a samopowtarzalną strzelbą. Aby wybrać odpowiedni dla nas rodzaj, warto zapoznać się wcześniej z podobieństwami i różnicami pomiędzy każdą z nich i samodzielnie dojść do wniosków, która opcja lepiej sprawdzi się w naszych rękach.

Jakie są różnice między półautomatem i klasycznym bokiem?

Jedną z różnić, która okazuje się zauważalna na pierwszy rzut oka, jest ilość luf. Strzelba samopowtarzalna posiada tylko jedną lufę, natomiast broń typu bok — dwie. W tej pierwszej pod lufą znajduje się magazynek w formie rury, natomiast druga z nich nazywana jest także nadlufką, ze względu na sposób rozmieszczenia obu luf. Kwestia magazynku również ma swoich zwolenników i przeciwników. Plusem magazynku jest to, że można w nim zmieścić pięć lub więcej nabojów, natomiast w klasycznym boku zmieścimy tylko dwa naboje. Minusem jest tutaj natomiast brak możliwości szybkiej wymiany amunicji na śrut o innym rozmiarze czy brenekę. Jedną z kwestii, które mogą wypadać na korzyść strzelby samopowtarzalnej, jest mniejszy odrzut. Broń typu bok nie posiada specjalnej automatyki, która odebrałaby część energii po strzale. Oczywiście różnic jest o wiele więcej, jednak warto zorientować się, jak wyglądają one przy poszczególnych modelach.

Gdzie kupić broń?

Wybierając dobry sklep z bronią, z pewnością dowiemy się wszystkiego o modelu, który nas interesuje i porównamy go z innymi. Na stronie internetowej http://bron-sklep.pl/ znajdziemy bogatą ofertę broni i akcesoriów, które urozmaicą nam wykonywanie tego hobby. Dzięki dużemu wyborowi i możliwości kontaktu z pracownikami z pewnością uda nam się wybrać opcję idealną dla siebie i cieszyć się z korzystania ze swojej wymarzonej broni.

Co robić gdy dopada nas nadmierna senność?

0
kobieta senna

Wielogodzinny sen odbiegający od normy, współwystępujący z trudnościami w wybudzeniu, a także brakiem uczucia wyspania to coś, z czym wielu pacjentów nie raz miało do czynienia.

Jak wybrać suknię ślubną i na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie?

0
Jak wybrać suknię ślubną i na co zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie

Wybór sukni ślubnej jest jedną z rzeczy, do których każda panna młoda przykłada wielką wagę. W tym szczególnym dniu kobieta chce wyglądać pięknie i podobać się nie tylko panu młodemu i gościom, ale przede wszystkim sobie. Jakie trendy królują w salonach sukien ślubnych i na co zwrócić uwagę podczas samodzielnego oglądania kolejnych propozycji? Czy są rzeczy, które mogą ten wybór ułatwić?

Trzy zasady doboru sukni ślubnej

Specjaliści z popularnych salonów sukien ślubnych podkreślają, że przy zakupach konkretnej kreacji tego rodzaju, liczą się tak naprawdę trzy rzeczy. Ograniczając swój wybór właśnie do nich, łatwiej będzie podjąć decyzję, która stanie się strzałem w dziesiątkę. Pierwsza rzeczą jest długość sukni ślubnej (tzn. klasyczna długa, za kolana czy przed kolana?), drugą, sposób zakrycia ramion (długie, krótkie, czy na ramiączkach?) i trzecią, prawdopodobnie najważniejszą, jest oczywiście samopoczucie panny młodej w danej kreacji. W salonach ślubnych, takich jak np. https://www.lanesta.eu/ doradczynie zajmujące się doborem kreacji do osoby, zawsze pytają właśnie o te trzy rzeczy. Często też jest tak, że nawet jeśli kobieta ma początkową wizję tego, jak ma wyglądać jej suknia ślubna, to pod wpływem samopoczucia, jakie ma po jej włożeniu, jest w stanie całkowicie odmienić swój pierwszy plan!

Doradztwo ekspertów jest w cenie!

Wiele kobiet ma dość niesprecyzowaną wizję tego, w jakiej sukni czułyby się najlepiej i w tej sytuacji nieocenione będzie dla nich wsparcie ekspertek. Dobre salony ślubne zatrudniają stylistki, które doskonale znają się na sukniach na tę szczególną uroczystość i chętnie pomogą w doborze odpowiedniej. Przeglądając z nimi modele z kategorii suknie ślubne warszawa czy suknie ślubne Lublin, stosunkowo szybko można znaleźć te, które warto będą przymierzenia. Nierzadko ekspertki mody ślubnej pracujące w jednym salonie, są w stanie sprowadzić dla klientki suknię z innych salonów w Polsce, tak, by zawsze istniała możliwość przymierzenia innej, która być może okaże się tą jedyną! Z takiej pomocy warto korzystać.

ZOBACZ TEŻ