Jak wybrać rakiety tenisowe

Tenis to bardzo atrakcyjny sport, który nie tylko poprawia naszą kondycję i siłę fizyczną, ale jest również przyjemny i ciekawy. Potrzebne jest jednak odpowiednie wyposażenie w postaci rakiety tenisowej. Jej wybór nie zawsze jest oczywisty ze względu na to, że w sklepach sportowych znajdziemy wiele różnych produktów, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną. Jaka powierzchnia jest optymalna i który kształt główki warto wziąć pod uwagę? Ile powinna wynosić długość rakiety do tenisa? Na jaką wagę rakiety tenisowej warto się zdecydować? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników. 

Jaka powierzchnia jest optymalna i który kształt główki warto wziąć pod uwagę?

Jeśli chodzi o rakiety tenisowe Babolat, posiadają one różnorodne kształty i wielkości główki. Jeśli chodzi o ten pierwszy- dość problematyczne jest określenie, jaki będzie najbardziej optymalny. Większość główek kształtem przypomina jajo. Nieco bardziej przejrzyście możemy podzielić rakiety tenisowe Babolat ze względu na wielkość główki. Najczęściej wartości podawane są w centymetrach, ewentualnie w calach kwadratowych. Wartości te dotyczą pola powierzchni. W konsekwencji możemy wyróżnić rakiety tenisowe Babolat małe (od 85 do 93 cali), średnie (od 94 do 103 cali kwadratowych) i duże (ponad 104 cale kwadratowe). Im większa główka, tym silniejsze będą uderzenia.

Ile powinna wynosić długość rakiety do tenisa?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że długość rakiety to odległość od podstawy uchwytu, aż do końca główki. Standardowe rozmiary wynoszą 27 cali i to właśnie je najczęściej znajdziemy na rynku. Rakiety tenisowe Babolat przedłużone o kilka centymetrów są w stanie zwiększyć nasz zasięg, jednocześnie jest to niemalże gwarancja silniejszych uderzeń. Niestety wiąże się to ze zmniejszeniem kontroli nad piłką.

Na jaką wagę rakiety tenisowej warto się zdecydować?

Jednym z ważniejszych parametrów podczas wyboru jest waga rakiety tenisowej. Może się ona wahać w przedziale od dwustu do czterystu gram. Czynnik ten odpowiada za stabilność. Jeśli waga jest wyższa, wówczas wiąże się to bezpośrednio ze zwiększeniem stabilności ramy. Im rakieta jest cięższa, tym bardziej problematyczne będzie wyprowadzenie skutecznego i dynamicznego zamachu. Dodatkowo będzie ona ciążyła nam w ręku, przez co szybciej zmęczymy się podczas wymian. Osoby początkujące powinny wybierać rakiety tenisowe Babolat mające wagę od 250 do 290 gram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here