Jaką kołdrę wybrać na lato?

Wybierając kołdrę na lato warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Śpimy ok. 6 do 8 godzin codziennie, dlatego ważne jest, by kołdra na lato gwarantowała dobry odpoczynek i regenerację. Dzięki temu rano budzimy się wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania…

O czym pamiętać wybierając kołdrę na lato?

Przede wszystkim warto zastanowić się ilu osobom ma służyć kołdra i dobrać odpowiedni rozmiar. Ponadto, jeśli ma to być tylko kołdra na lato, to zdecydowanie nie może być gruba. Wówczas możliwy będzie dobry sen, ciało nie spoci się, a rano obudzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Obecnie dostępnych na rynku jest wiele rodzajów i wielkości dla kołder. Jeśli jesteśmy alergikami, to warto wybierać materiały, które nie uczulają.

Kołdry puchowe

To jeden z rodzajów kołder, po jakie chętnie sięgamy. Posiadają grubszą wersję – na zimę oraz cieńszą – na letnie, ciepłe dni. Puchowe kołdry maję tę zaletę, że są lekkie, ale nie nadają się dla alergików. Te z wyższych półek posiadają w wypełnieniu np. gęsi puch, ręcznie sortowany i pochodzący ze specjalnych hodowli.

Kołdry z pierza

Kołdry z pierza nie izolują tak dobrze ciepła, ale również są uważane za dobrej jakości kołdry. Kosztują mniej niż kołdry puchowe, a ich zaletą jest fakt, że dobrze odprowadzają wilgoć.
Kołdry w całości wykonane z pierza nie są odpowiednie dla alergików. Czasami w ich wnętrzu znajdziemy połączenie puchu z pierzem. Warto przed zakupem sprawdzić informacje, jakie znajdują się na metce, by mieć pewność jaki dokładnie produkt kupujemy i z czego się składa.

Kołdra wełniana

To kolejny, popularny rodzaj kołdry po jaką sięgamy. Uważa się, że jest dobra dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, dolegliwości reumatyczne i zapalenie mięśni. Jest dobra nie tylko na lato, ale na cały rok. Latem zaś, nie przegrzewa organizmu, dzięki czemu nie czujemy się spoceni, a po nocy wstajemy zrelaksowani i wypoczęci. Dodatkową zaletą jest fakt, że jest miła w dotyku, a dobrej jakości wełna wpływa na zdrowy i regenerujący sen.

Dla osób, które marzą o wysokiej jakości, luksusowej kołdrze wełnianej, dobrym wyborem jest kołdra z lamy alpaki. Są to zwierzęta, które hoduje się z uwagi na mięso oraz wełnę, uważaną za produkt wysokiej jakości.

A co do kołdry? Jaką pościel wybrać?

Do kołdry konieczne jest dobranie odpowiedniej pościeli. Jeśli mamy większe łóżko to na okres letni dobrze sprawdzi się pościel satynowa. Tego typu pościel zapewnia właściwą izolację ciała. Zapewnia relaks i w ciepłe dni powoduje, że ciało nie poci się. Ponadto pościel bawełna satynowa dostępna jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Można dopasować ją do wystroju sypialni i stworzyć ciekawą, nowoczesną aranżację. Szeroki wybór wysokiej jakości pościeli można znaleźć w dobrych sklepach, takich jak Madley (https://www.madley.pl/).

Warto wybrać dobrą kołdrę do sypialni, by w ciepłe, letnie dni cieszyć się relaksującym i kojącym snem. To ważne, ponieważ podczas snu ciało i umysł odpoczywają, nabierając sił na kolejne, pełne wyzwań dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here