Ochrona włosów farbowanych przed słońcem

Lato to uwielbiana przez wiele osób pora roku. Jest ciepło, więc wreszcie można pływać lub opalać się. Niestety słońce negatywnie wpływa na nasze włosy, a te farbowane są szczególnie narażone. Warto więc je chronić, aby były piękne oraz zdrowe przez cały rok.

Jak pielęgnować włosy farbowane w lecie?

Włosy farbowane wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ już zostały osłabione przez farbę. Odpowiednie postępowanie chroni też kolor naszych kosmyków, który wolniej się wypłukuje. Nie tylko rozjaśniane i włosy włosy farbowane na blond lub rudo potrzebują ochrony, ciemne również. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że im ładniejsza pogoda, tym włosy są bardziej narażone na uszkodzenia. Dlatego potrzebny będzie nam zestaw odpowiednich kosmetyków chroniących włosy przed słońcem. Latem z reguły musimy częściej myć nasze kosmyki, ponieważ częściej się przetłuszczają. Najlepiej wykorzystać do tego szampon do włosów farbowanych zawierający filtr UV, dzięki temu kolor wolniej się wypłuka, a kosmyki będą zabezpieczone przed promieniowaniem słonecznym. Warto też pamiętać, że nie znajdziemy w nich wysokich filtrów, ponieważ szampon służy głównie do przywrócenia odpowiedniego pH, a także usunięcia zanieczyszczeń, soli morskiej, chloru oraz innych kosmetyków. Nie obejdziemy się więc bez odżywki do włosów farbowanych. Osoby, które jej nie nakładają popełniają ogromny błąd, ponieważ wzmacnia ona ochronę przed słońcem, a także nadaje włosom wyjątkowy połysk i przedłuża kolor. Odżywkę najlepiej stosować zgodnie z zaleceniami producenta, a na koniec spłukać chłodną wodą. Dzięki temu zamkniemy łuski włosów, które staną się lśniące i gładkie.

Dodatkowa ochrona włosów farbowanych

Nie ograniczajmy się jednak do samego szamponu i odżywki. Warto dodatkowo wzmacniać i odżywiać włosy. Na suche włosy można nałożyć jeszcze odżywkę w sprayu, która zawiera olejki zapobiegające przesuszeniu, a nie obciąża włosów. Poza tym powinno się 1-2 razy w tygodni zepwnić kosmykom głębokie odżywienie i regenerację. To zadanie najlepiej wykonają maski, ampułki lub serum, które mają bogatszy skład niż odżywka i wnikają we włosy, a nie pozostają tylko na ich powierzchni, dzięki czemu odbudowują ich strukturę. Najlepiej stosować kosmetyki przeznaczone do włosów farbowanych, ponieważ to one najlepiej zaspokoją ich potrzeby.

Warto też zastosować się do pewnych zasad, aby kosmyki jak najlepiej chronić przed słońcem. Dlatego nośmy nakrycie głowy nie tylko na plaży, ale też na co dzień, szczególnie w upały. W tym sezonie bardzo modne są czapki, kapelusze, chusty lub apaszki, więc z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Po kąpieli morzu, jeziorze czy rzece najlepiej pozwolić im wyschnąć w cieniu, dzięki temu będą mniej narażone na uszkodzenia. Na koniec warto pamiętać o podcinaniu końcówek, które trzeba wykonać po urlopie, a można też to robić w trakcie sezonu.

Ochrona włosów farbowanych przed słońcem

Słońce ma bardzo negatywne działanie na włosy, rozchyla ich łuski co sprawia, że są jeszcze bardziej podatne na uszkodzenia. Włosy farbowane są jeszcze bardziej narażone, ponieważ są już osłabione przez farbę. Dlatego warto zadbać o ich odpowiednią ochronę przed słońcem, a po urlopie nadal będziemy mieć piękne i błyszczące włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here