Skróty idk i zw

Obecnie młodzież (ale i nie tylko) coraz częściej posługuje się różnymi skrótami. Jest to zjawisko niezmiernie powszechne i popularne. Wiele osób robi tak zgodnie z modą, inne ze względu na oszczędność czasu, jeszcze inne z przyzwyczajenia. Mnogość krótkich skrótów typu omg, idk, zw jest momentami aż przytłaczająca. Zatem co oznacza skrót idk,a co znaczy zw? Dla jednej osoby będzie to oczywiste, inna nie będzie miała bladego pojęcia. W takim razie tłumaczymy skąd się „idk” i „zw” wzięło i co oznaczają.
Idk to akronim, pochodzący od angielskich słów: „I don’t know”. W przetłumaczeniu na język polski otrzymujemy: „nie wiem”. Bardzo często na forach internetowych, albo podczas rozmów toczonych na komunikatorach można spotkać ten skrót. Wiele osób na pytanie: „co było dzisiaj zadane z angielskiego?”, „która jest godzina?” czy „gdzie jest Gosia?” odpowie właśnie krótkie „idk”, gdy nie będzie znało odpowiedzi.
Zw to skrót od słów: „zaraz wracam”. Bardzo często używany, podczas pisania np. na GG, albo przez inny komunikator. Sygnalizuje tyle, że nasz rozmówca musi na chwilę wyjść i zaraz będzie z powrotem.
W przypadku, gdy nie rozumiemy jakiegoś skrótu czy pojęcia warto sprawdzić co ono oznacza. Dostępność do Internetu jest dziś czymś oczywistym, więc powinno to zająć tylko chwilkę. Gdy wiemy jak dany skrót wytłumaczyć, o co w nim chodzi to bez problemu dogadamy się z naszym rozmówcą – bez nieporozumień i niepotrzebnych niedomówień. Tak więc, możemy do naszego słownika rzeczy już znanych dodać „idk”, które, po prostu, oznacza „nie wiem” i „zw”, które znaczy „zaraz wracam”. Dodać, zapamiętać, może się jeszcze kiedyś przyda.

wpudrze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here