sypialnie

Każdemu z nas sypialnie kojarzy się z bardzo intymnym , zacisznym miejscem w domu.
Jest to miejsce, w którym wypoczywamy i regenerujemy się. Zazwyczaj sypialnia jest zamknięta w trakcie dnia dla innych domowników czy gości. Jest to miejsce na tyle intymne, że niechętnie wpuszczamy tam inne osoby.

Przeczytaj też: http://www.wime-art.pl/a-moze-tapeta-do-sypialni/

Jest to zaleta, ponieważ to pomieszczenie w domu nie jest wystawione na widok gości oraz innych osób, więc możemy urządzić je jak tylko chcemy, bez konsekwencji żadnych komentarzy ze strony innych. Nie musimy się obawiać, że komuś nie spodoba się to, jak urządzimy naszą sypialnię.

Czym kierować się przy wystroju sypialni?

To bardzo indywidualna kwestia, każdy ma przecież inne gusta. Jedni wolą bardzo nastrojowe, klimatyczne pomieszczenia z przygaszonym światłem, a drudzy wprost przeciwnie, gustują w mocnych , energetycznych barwach z dużą ilością światła, które pobudza do działania.

Według feng-shui sypialnia powinna być w ciepłych neutralnych barwach, łóżko powinno znajdować się w centrum pokoju, aby pozwolić na swobodny przepływ energii. Wystrój sypialnie ma bardzo duży wpływ na jakość naszego snu i wypoczynku, co też przekłada się na relacje z naszym partnerem.

Jeśli nie mamy pomysłu na jaki kolor pomalować ściany w naszym zaciszu warto pomyśleć o tapecie. Na rynku mamy teraz ogromny wybór wzorów i kolorów tapet do naszych wnętrz.

Czasami warto poszukać jakichś gotowych inspiracji w internecie, żeby wiedzieć, co nam się podoba i czego mamy szukać w sklepie. Do sypialnie warto wybierać raczej te tapety bez żadnych wyrazistych wzorów, raczej gładkie ewentualnie z delikatnym akcentem.

Polecane kolory to kolory ziemi: beż, brąz, zielenie, kremowe, oliwkowe, jasny brąz, które sprawiają wrażenie intymności w sypialnie. Odradzamy tapety w kolorach żółtego, pomarańczy czy czerwieni. Takie kolory raczej nas pobudzają a nie relaksują. Dla odmiany można tez zastosować połączanie dwóch a nawet trzech rodzajów tapet.

Na jednej ze ścian można położyć tapetę z akcentem, np. kwiatowym, a na pozostałych gładką tapetę w ciepłym kolorze. Sprawi to, że nie przesadzimy z wystrojem ścian, a będzie to jakiś ciekawy akcent w wystroju.

Zazwyczaj ściana , którą najchętniej dekorujemy jest ściana za wezgłowiem łóżka. Wygląda to bardzo ciekawie i zwraca też uwagą na mebel, jakim jest łóżko.

Jeżeli nie wiemy jak zaaranżować nasze wnętrze sypialni, warto w tej kwestii doradzić się specjalisty, jakim jest architekt wnętrz. Wtedy mamy pewność, że uzyskamy oczekiwany efekt.

Warto zobaczyć: https://www.bezpresji.pl/nowoczesne-sprzety-w-naszym-domu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here