Zaczerwienienie skóry - przyczyny i sposoby leczenia

Mnóstwo osób miewa kłopoty z powstawaniem podrażnień na skórze, jakie pochodzą z działania negatywnych elementów zewnętrznych, takich jak zabrudzenia otoczenia Niestety kłopot tenże jest nieestetyczny, przez co spędza sen z powiek wielu osobom. Takie symptomy mogą być także wywołane używaniem niewłaściwego kosmetyku.

Taki typ podrażnienia prezentuje się zaczerwienieniem skóry w miejscu, gdzie został podany kosmetyk, i czasami też mrowieniem oraz paleniem. Tymczasem jednakże dostępnych jest mnóstwo technik, jakie gwarantują obniżkę owego typu podrażnień skóry.

Jak pokonać zaczerwienienie skóry ?

Przede wszystkim niezwykle ważne jest to, żeby iść na wizytę do dermatologa, jakiego zadaniem będzie określenie, co jest podstawą takiego stanu skóry. Dodatkowo, w wypadku konieczności da on nam odpowiednio środki, jakie pozwalają na natychmiastowe załagodzenie symptomów, którym jest zaczerwienie skóry.

Kolejnym krokiem winno stanowić wybranie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Takie artykuły powinny być dedykowane do skóry delikatnej, i w ich składzie nie winno być substancji aromatycznych, lub także na przykład barwników. Takie substancje są na ogół przyczyną podrażnień skóry. Należałoby też zwrócić uwagę na to, czy kupiony poprzez nas kosmetyk jest hipoalergiczny.

Nie mamy całkowitej gwarancji, iż nie spowoduje on podrażnienia na skórze, tymczasem jednakże w jego składzie nie będzie ewentualnych alergenów. Więc także zagrożenie podrażnienia jest niezwykle niewielkie. Na zaczerwienienie skóry może pomóc także kompres z zielonej herbatki. Herbatka ta ma naturalny element o intensywnych cechach przeciwzapalnych.

Substancje, jakie są w niej zamknięte łagodzą oraz rozluźniają delikatną skórę. Starczy zaparzyć herbatkę, pokrywając ją wrzątkiem oraz zostawiając na blisko 5 min. Taką herbatką należy zamoczyć ręcznik oraz umieścić go w miejscu zaczerwienienia na ok. 10 min. Może wykazać się iż konieczne będą środki na nadwrażliwość, czy środki na poparzenia oraz odparzenia.

Symptomy

Zwłaszcza wrażliwa skóra może cierpieć z powodu uczucia bólu cieplnego oraz zaczerwienienia.
Z biegiem czasu zaczerwienienie staje się jeszcze bardziej uciążliwe. Jest jeszcze bardziej zauważalne oraz może zostać na stałe. We współzależności od stopnia zaczerwienienia mogą pojawić się różnorodne symptomy:

 1. Przejściowe zaczerwienienie bądź “trafienia ciepła”.
  2. Rozrzucone, lecz trwałe zaczerwienienie skóry. Jego nazwa to rumień oraz przeważnie znajduje się na policzkach.
  3. Niewielkie naczynka, pogorszenie rumienia.
  4. Czerwone plamy (momentami z pęcherzykami), jakie mogą zmienić się w stan zapalny więc trądzik różowaty.

Przyczyny

Kiedy naczynia krwionośne skóry rozszerzają się zbyt intensywnie, na przestrzeni twarzy pojawia się zaczerwienienie: jest to uderzenie gorąca. Naczynia potem powracają do stanu odpowiedniego.
Lecz na dłuższą metę symptomy owe się pogarszają, natomiast naczynia krwionośne jeszcze bardziej się poszerzają oraz stają się zauważalne gołym okiem, natomiast zagrożenie zaczerwienienia obecne jest cały czas. Wzmacniać oraz pogarszać to zaczerwienienie mogą rożne elementy:

 1. Elementy zewnętrzne, jak promienie UV, skażenie środowiska, klimat, jedzenie oraz strach powodują przyspieszenie mikrokrążenia w skórze.
  2. Elementy wewnętrzne takie jak ogromne emocje, wypicie kawy bądź mocnych przypraw.
  3. Elementy wrodzone: zaczerwienienie może spotkać u osób o wzmożonej działalności substancji naczynioaktywnych w skórze, co jest właściwością skóry, jaka może występować rodzinnie.
  4. Starzenie się skóry: od 25 roku życia skóra staje się niezwykle podatna na zaczerwienienia.

Czego unikać w wypadku skóry delikatnej, skłonnej do zaczerwienień ?

Skóra delikatna, skłonna do zaczerwienień nieodpowiednio znosi zabiegi takie jak choćby głębokie peelingi, do jakich zakwalifikować można mikrodermabrazję, i zabiegi, jakie stosują oddziaływanie kwasów. Gdy nie będziemy ich unikać stan naszej cery może się jeszcze bardziej pogarszać, natomiast podrażnienia pogłębią się.
Poza tymże mając cerę delikatną, nie należy zbyt często wymieniać kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli nasza skóra akceptuje określony środek, należy stosować go jak najdłużej.

Źródło: https://medikapoland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here