Akcesoria do czyszczenia pędzli do makijażu

Odpowiednia higiena akcesoriów do makijażu jest bardzo istotna. Pamiętać o niej powinna nie tylko profesjonalna makijażystka czy kosmetyczka, ale każda kobieta. Na używanych pędzlach mogą rozmnażać się bakterie, które będą wpływać negatywnie na naszą cerę. Z tego powodu powinnyśmy regularnie myć wszystkie akcesoria do makijażu. Warto zaopatrzyć się w zestaw do ich czyszczenia, ale można też skorzystać z innych sposobów. Możliwości zachowania pędzli w odpowiedniej czystości jest kilka.

Pędzle można czyścić szamponem do włosów

Akcesoria do czyszczenia pędzli do makijażu

Pędzle do makijażu czyści się szamponem lub mydłem od wielu lat. Najlepiej sprawdzają się kosmetyki dla dzieci, które są bardzo delikatne, dzięki temu nie niszczą włosia. Niestety niektóre ze współczesnych kosmetyków są coraz trwalsze i zwykły szampon może ich nie usunąć. Współczesne produkty do makijażu to bardzo zaawansowane preparaty, które powstają przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Dlatego pędzelki do ich nakładania trzeba czyścić specjalnymi preparatami i należy używać do tego odpowiednich akcesoriów.

Jajko również można wykorzystać do czyszczenia pędzli

Mowa tutaj nie zwykłym jajku, ale specjalnym narzędziu do czyszczenia pędzli do makijażu. Należy ono do najpopularniejszych akcesoriów, ponieważ jest proste w obsłudze i niezwykle skuteczne. Jajko ma owalny kształt i wykonane jest z silikonu, aby wyczyścić nim pędzle należy nałożyć go na dwa palce. Następnie na stronę z wypustkami nakładamy kilka kropel preparatu do czyszczenia akcesoriów do makijażu. Pod bieżącą wodę pocieramy pędzlem o wypustki tak przygotowanego jajka. Takie narzędzie niewiele kosztuje, a znacznie przyśpiesza mycie akcesoriów. Wyposażone jest w większe wypustki do czyszczenia dużych pędzli oraz małe do mniejszych.

Warto też kupić płyny do czyszczenia pędzli

Płyny do czyszczenia pędzli niezwykle przydatne są do akcesoriów służących do malowania ust i oczu. Dzięki ich zastosowaniu możemy każdego dnia używać kosmetyków innego koloru. Wystarczy po nałożeniu kosmetyku przetrzeć pędzelek chusteczką zwilżoną płynem do czyszczenia. Robimy tak do momentu aż znikną wszystkie pozostałości szminki lub cienia z włosia. W ten sposób pędzelek zostanie nawilżony i zmiękczony, a także dokładnie zdezynfekowany, Dzięki temu nie musimy używać żadnych dodatkowych preparatów, co sprawi, że będzie nam służył przez dłuższy czas.

Dodatkowe wskazówki dotyczące czyszczenia pędzli

  • Kosmetyki o płynnej konsystencji, m.in. podkład do twarzy, korektor, czy tusz do wykonywania kresek na powiekach, należy od razu usuwać z włosia pędzelka. W przeciwnym razie mogą one zaschnąć. Wtedy będzie trudno wyczyścić pędzelek.
  • Nie powinno się moczyć całych akcesoriów, a jedynie końcówki służące do nakładania kosmetyków. Zmoczenie łączenia włosia z resztą pędzelka sprawi, że może on ulec zniszczeniu.
  • Nie wolno też zostawiać mokrego pędzelka skierowanego włosiem do góry. W takiem sytuacji woda moża spłynąć ku dołowi i dostać się do miejsca łączenia włosia z uchwytem. To będzie powodować rdzewienie i rozklejanie się pędzla.
  • Akcesoria do makijażu najlepiej suszyć ułożone poziomo na ręczniku, a ich końcówka powinna być skierowana do dołu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here