Badanie BHCG – zalecenia normy i interpretacja wyników
Badanie BHGC a więc monitorujące hormon gonadotropina kosmówkowa pomoże nam stwierdzić czy jesteśmy w ciąży (nawet bardzo wczesnej) oraz monitorować efekty leczenia niepłodności. Stężenie tego hormonu rośnie bardzo szybko w pierwszych dniach po zapłodnieniu. Najwyższe stężenie osiąga między 6 a 10 tygodniem ciąży. Po 10 tygodniu maleje a po 16 utrzymuje się w normie. Ciąże można wykluczyć gdy wartość jest mniejsza niż 1 IU/l. Jeśli stężenie beta-hCG przekracza 6500 IU/l a badanie USG nie wykrywa akcji serca, ciąże możemy uznać za obumarłą.

Ucho zatkane woskowiną – częsta dolegliwość u dziecka
Woskowina w uchu pełni funkcje ochronne, oczyszcza i nawilża przewód słuchowy. Usuwana jest z ucha poprzez mechanizmy samooczyszczenia, niekiedy jednak produkcja jest tak wysoka, że dochodzi do zatkania ucha woskowiną. Mając zatkane ucho możemy cierpieć na niedosłuch, szumy uszne, zawroty głowy, kaszel a nawet ból ucha i swędzenie. Czop woskowinowy powinien usunąć lekarz metodą irygacji, ręczne lub farmakologicznie.

Jakie są objawy autyzmu u dzieci?
Najczęstszym objawem u dzieci z zaburzeniem ze spektrum autyzmu jest upośledzenie rozwoju mowy i komunikacji. Dzieci te mają też problem w interakcjach społecznych. Dziecko zapomina słowa lub zwroty, które już wcześniej opanował. Może nie reagować na własne imię. Zdarza się, że dziecko autystyczne powtarza zasłyszane gdzieś zdanie, robi to jednak nieadekwatnie to sytuacji. Ma problem z komunikacją z innymi, nie potrafi okazywać emocji i skupia się na własnej osobie, nie mając ochoty poświęcać uwagi innym.

jollyville.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here