Różnego rodzaju dolegliwości bólowe to problemy, które spotykamy na swojej drodze coraz częściej, są one nie tylko uciążliwe, ale w różnym stopniu mogą zmniejszać naszą funkcjonalność, zdolność do samodzielnego radzenia sobie z obowiązkami i podstawowymi codziennymi czynnościami lub odbierają nam przyjemność z wykonywania tego co jest dla nas pasją i przyjemnością.
Ból kolan – jakie schorzenia powodują bóle kolan? Jak skutecznie nie dać im zawładnąć i w konsekwencji zniszczyć nasze dotychczasowe życie i plany? To szereg bardzo istotnych i trafnych pytań na, które spróbujemy tutaj odpowiedzieć.
Jakie schorzenia je powodują? Lista jest bardzo długa, a na niej da się wyczytać między innymi:
– stany zapalne,
– reumatyzm,
– choroby zwyrodnieniowe stawów,
– urazy (zwichnięcia, skręcenia i inne) mogą być efektem urazu (na przykład podczas aktywności fizycznej, uprawianie sportu i tym podobnych), otyłości, ciągłego dźwigania ciężarów o zbyt dużej masie,
– otyłość sama w sobie może być już przyczyną dolegliwości bólowych mających miejsce w kolanach,
– zła uboga dieta (niedobór składników odżywczych witamin i minerałów).
Tak jak nie ignorujemy alarmu informującego nas o pożarze, tylko reagujemy stosownie do obecnej sytuacji, według tego samego schematu powinniśmy postępować zawsze wtedy, gdy coś nas boli. Lekceważenie jakichkolwiek niepokojących symptomów może prowadzić do groźnych dla życia i zdrowia powikłań.
Wizyta w przychodni i gabinecie lekarskim, tak więc jest punktem absolutnie koniecznym do zrealizowania. Z leczeniem zawsze kojarzą nam się leki i to w tym przypadku prawda – być może otrzymamy od lekarza receptę na konkretne środki, nie wyklucza to równoczesnego wdrożenia do procesu leczenia innych form terapii jak na przykład rehabilitacja dobrana do problematyki i prowadzona przez specjalistę. Fizykoterapia, może być drogą do pokonania choroby lub, gdy to jest niemożliwe do nauczenia się z nią godnie i samodzielnie egzystować w jak największym możliwym do osiągnięcia stopniu.