Dobrze dobrany biustonosz to bardzo ważna kwestia. Pozwala on wyeksponować atuty kobiecej sylwetki.

Materiały i fasony
Wybierając biustonosz, zastanówmy się nad jego przeznaczeniem. Koronkowe staniki prezentują się pięknie i na pewno wpływają na nasze dobre samopoczucie, ale warto mieć w szafie przynajmniej dwa całkiem gładkie biustonosze – czarny i biały, na których będą dobrze układać się lejące bluzki i tuniki. Warto też wziąć pod uwagę krój ubrań, jakie mamy w szafie i zainwestować w stanik dopasowany do sukienek bez pleców czy modnych ostatnio bluzek bez ramion. Najistotniejsze jednak i najtrudniejsze zadanie to dobór odpowiedniego rozmiaru.

Jak dobrać rozmiar
Dobrym rozwiązaniem jest metoda prób i błędów. Jeśli w jednym sklepie mamy rozmiar C, w innym możemy mieć już miseczkę D. Czasem rozmiary miseczek będą się różnić nawet w zależności od konkretnego modelu. Zawsze można skorzystać z pomocy brafitterki, dobrze jednak nauczyć się samodzielnie określać odpowiedni rozmiar. Oczywiście warto dokonać pomiarów – zmierzyć obwód pod biustem i na wysokości brodawek, żeby wiedzieć od czego zacząć poszukiwania. Kiedy już będziemy mierzyć stanik, żeby mieć pewność, że dobrze leży, powinnyśmy zapinać listwę nośną w lekko pochylonej do przodu pozycji, a później wyregulować ramiączko i dodatkowo ułożyć piersi w miseczkach. Układając piersi w miseczkach wykonajcie taki ruch, prawą dłoń wsuwamy pod lewą pachę między piersią a materiałem biustonosza, wycofując dłoń zagarniamy pierś do środka i układamy w miseczce biustonosza, to samo robimy lewą dłonią z prawa piersią i dopiero teraz regulujemy ramiączko. Pamiętajcie przy każdym założeniu biustonosza trzeba sprawdzić i wyregulować ramiączko a szczególnie po praniu, regulatory w trakcie prania mogą się przesunąć a właściwa stabilizacja szczególnie dużego biustu to element Waszego zdrowia Ponadto, stanik nie powinien się przemieszczać przy ruchu i nie powinnyśmy być w stanie włożyć pod zapięcie więcej niż dwa palce. Ważne, żeby biustonosz nie odcinał się między piersiami, ten problem mogą mieć szczególnie Panie z dużym biustem. Miseczka powinna gładko przylegać, jednocześnie nie „wypychając” piersi powyżej poziomu materiału. Istotne jest też odpowiednie dopasowanie długości ramiączek. Kupując biustonosz, warto brać pod uwagę, że na pewno lekko się on rozciągnie, dobrze więc wybrać model, który będziemy jeszcze mogły zapiąć ciaśniej.

W poszukiwaniu idealnego biustonosza warto zajrzeć także do sklepów internetowych. Jeśli okaże się, że źle dobrałyśmy rozmiar, nie ma problemu, towar kupiony on-line można zwrócić i kupić inny.Ciekawie prezentuje się marka Felina biustonosze której dostępne są w wielu rozmiarach i fasonach. Coś atrakcyjnego znajdą dla siebie także Panie z dużym rozmiarem piersi, które często skarżą się, że trudno o seksowny i subtelny biustonosz dla nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here