fot. BODYWORK

Obecnie nie brakuje ludzi, którzy z pełną premedytacją decydują się na aktywny tryb życia. Powody są różne, choć najczęściej chodzi o poprawienie ogólnej kondycji fizycznej oraz chęć zrzucenia nadmiernych kilogramów. Oczywiście, wypad na siłownię nie stanowi dla nikogo żadnego problemu i, jeśli tylko posiada się odpowiednią motywację, chodzi się na nią w miarę regularnie.

Niestety, zdarza się tak, że nawet po wielu godzinach pracy ćwiczenia nie przynoszą spodziewanego efektu, a my, mimo początkowych chęci, powoli przestajemy wierzyć w sukces naszych wysiłków. W takich sytuacjach na pewno nie powinno się poddawać, jednak poszukać dobrego trenera osobistego.

Trening indywidualny, czyli jaki?

Mianem treningu indywidualnego określa się ćwiczenia, które są układane z uwzględnieniem wszystkich naszych potrzeb. Co więcej, przez cały czas ćwiczący ma obok asystenta, jakim okazuje się wykwalifikowany trener indywidualny. Plan treningowy, ustalony już na początku, pozwoli uniknąć monotonii i rzeczywiście „bawić się” ćwiczeniami, z jakich naprawdę można będzie skorzystać. Oczywiście, ma on polegać na ciężkiej pracy, jednak w miarę możliwości konkretnej osoby. Doświadczony instruktor wie, że najważniejsze jest zdrowie, a nie mordercze tempo ćwiczeń czy surowa dieta.

W czym pomoże Ci trener indywidualny

Przede wszystkim, trener pomoże osiągnąć wszystko to, czego nie można zrobić samodzielnie. Jeśli dostrzeże, że podczas ćwiczeń jego podopieczny popełnia błędy, dokładnie je skoryguje, by nie pojawiały się ponownie w przyszłości. Jeszcze przed rozpoczęciem samej aktywności fizycznej odbędzie się rzeczowa rozmowa na temat diety oraz planu ćwiczeń, jaki będzie realizowany w najbliższym okresie.

fot. BODYWORK

Trener zapyta też o nawyki żywieniowe danej osoby oraz wszystkie alergeny. W ten sposób będzie mógł ustalić profesjonalną dietę, najlepiej dopasowaną do potrzeb konkretnej jednostki. Ćwiczący zostanie także zważony i zmierzony, by instruktor mógł dokładnie ocenić jego predyspozycje.

Indywidualny trener zadba też o właściwą kolejność wykonywania ćwiczeń oraz dobierze odpowiednie narzędzia, przy pomocy których praca stanie się efektywniejsza. Sam też wskaże liczbę serii oraz ich powtórzeń, jakie będzie miał wykonać ćwiczący. Cały czas będzie też kontrolować samopoczucie podopiecznego i jeśli zauważy, że któreś ćwiczenia mu nie służą, zmieni je na inne. Najważniejsze w takim treningu jest bowiem to, żeby podchodzić do niego z radością, a nie z poczucia obowiązku.

Wszystkich zainteresowanych treningiem pod okiem trenera indywidualnego w Poznaniu serdecznie zapraszamy do centrum BODYWORK. Więcej na temat ćwiczeń można przeczytać na stronie: http://body-work.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here