Jak wykonać makijaż dla blondynki na wiosnę

Nadejście wiosny to również dobra okazja do zmiany makijażu i dobry pretekst, aby sięgnąć po nowe trendy makijażowe, które w połączeniu z nową garderobą dadzą szansę na stworzenie idealnych kreacji.

Jak powinny się malować blondynki?
Po sezonie zimowym wszystkie kobiety chętniej sięgają po lżejsze kosmetyki w jaśniejszych kolorach. Przy takiej zmianie najważniejsze cechy, jakie powinien zapewnić wiosenny makijaż, to jasna, promiennie rozświetlona cera oraz delikatnie zaróżowione policzki. Całość podkreśli niewielka ilość tuszu do rzęs. Blondynki powinny sięgać po jasny podkład o właściwościach rozświetlających, przy czym jego kolor powinien być dostosowany do koloru karnacji.,W przypadku blondynek lepiej wybrać zbyt jasny podkład niż zdecydować się na podkład ciemniejszy, ale jednocześnie dodający lat. Na wszelkie mankamenty urodowe, np. cienie pod oczami, ślady po zmianach trądzikowych, ale również rozszerzone naczynka, zamaskuje odpowiednio dobrany korektor o lekkiej konsystencji. Jego konsystencja powinna być lżejsza jeśli skóra na twarzy jest cienka i prześwitują przez nią naczynka krwionośne. Blondynki mogą także nie używać sypkich pudrów jeśli ich cera nie świeci się w tzw. partii T.

Cienie, pomadki i tusze
Kobiety o jasnych włosach mogą być reprezentantkami różnych typów urody. I tak kobiety o urodzie wiosennej o skórze w ciepłym odcieniu mogą wybierać pomadki i cienie w kolorach pastelowych. Natomiast kobiety o chłodnym odcieniu skóry powinny sięgać po zimne barwy. W ich przypadku sprawdzi się np. malinowa pomadka czy brązowe i granatowe cienie do powiek. Niewskazane są za to wszelkie odcienie fioletu, który sprawi, że odcień skóry zyskuje niezdrowy odcień. Makijaż podkreśli róż w odcieniu brzoskwiniowym przy ciepłym typie urody lub w kolorze chłodnego różu, jeśli blondynka jest typem zimowym.

Delikatny, naturalny makijaż podkreśli tusz do rzęs, najlepiej pogrubiający lub wydłużający rzęsy. Przy jasnych włosach należy zrezygnować z cieni w intensywnych kolorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here