Jakich błędów nie popełniać nosząc zegarek?

Obecnie zegarki są wszechobecne na rynku. Pozwolić sobie na nie może każdy, bowiem wiele z nich jest dostępnych za całkiem przyzwoitą cenę, nawet np. zegarki damskie Police, Seiko czy innych znanych firm. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło typu: „zegarki damskie Lacoste”, a na pewno wyświetli się wiele godnych uwagi ofert.

Niestety, sporo osób nie wie, jak dobierać zegarek do okazji, stroju itd., a oprócz tego popełnia jeszcze wiele innych błędów związanych z ich noszeniem i użytkowaniem. Jakich błędów koniecznie należy się wystrzegać?

Niewłaściwy dobór zegarka do garderoby

To jeden z najpoważniejszych błędów. Oczywiście, istnieją takie zegarki, które pasują do wielu okazji i ubrań, ale nie oznacza to, że mamy je nosić cały czas i do wszystkiego. Poza tym warto mieć ich kilka, bowiem daje to swobodę wyboru. Największym błędem jest zakładanie sportowego zegarka do eleganckiego stroju lub też na odwrót.

Należy pamiętać o tym, że do garnituru trzeba założyć taki zegarek, który zmieści się pod mankietem koszuli. Poza tym nie powinny być to zbyt duże urządzenia, gdyż w tym przypadku nie chodzi o to, aby rzucały się w oczy. Należy zapomnieć także o wymyślnych kształtach, w tej kwestii bowiem trzeba być tradycjonalistą.

Wiele osób błędnie uważa, że w tym przypadku właściwe jest założenie zegarka na bransolecie, tymczasem do eleganckiego stroju pasują tylko zegarki na paskach, w dodatku pasek powinien mieć taki kolor jak buty. Największe pole manewru pojawia się w przypadku stroju smart-casualowego, bowiem wybór zegarka jest tu praktycznie nieograniczony.

Można zdecydować się zarówno na bardziej elegancki, jak i sportowy. Takie same zasady stosuje się zarówno do zegarków męskich, jak i damskich, aczkolwiek większymi możliwościami cieszą się zegarki damskie. Esprit produkuje np. takie zegarki na bransolecie, które kobieta z powodzeniem może założyć do eleganckiego stroju. Dostaniemy je bez problemu choćby pod tym adresem: https://www.e-watches.pl/zegarki-damskie/esprit. Jeśli jednak ktoś nie ma pewności, czy dany zegarek pasuje do stroju, lepiej wybrać inny lub w ogóle z niego zrezygnować.

Nadmierna eksploatacja zegarka

Kolejnym poważnym błędem jest nadmierna eksploatacja zegarka oraz niewłaściwe użytkowanie go. Przede wszystkim, jeśli ktoś dany zegarek nosi praktycznie codziennie to musi liczyć się z tym, że może on nie posłużyć mu zbyt długo. Poza tym wielkim błędem jest zakładanie eleganckiego zegarka na skórzanym pasku do pracy, podczas której nasz organizm wydziela dużo potu itd. Taki pasek może bardzo szybko ulec zniszczeniu i konieczna będzie wymiana.

Oprócz tego narażamy na uszkodzenia szkiełko. Wystarczy, że uderzymy w coś zegarkiem, a już może pęknąć lub potłuc się szkło. Kolejną kwestią jest wodoodporność urządzenia. Są takie, które nie są w ogóle wodoodporne i pod żadnym pozorem nie wolno dopuścić do ich kontaktu z wodą. Obecnie wiele z nich na szczęście ma już tę cechę.

Na przykład wodoodporne są zegarki damskie Police. Trzeba jednak czytać dokładnie informację, bo czasami tyczy się to po prostu zachlapania, a nie np. nurkowania pod wodą. Poza tym zawsze lepiej uważać i niepotrzebnie nie kusić losu. Nawet jeśli dany zegarek jest wodoodporny to powinno się zdejmować go np. do kąpieli. Nie jest to przecież koniecznie, aby w takiej chwili mieć go na sobie.

Zapominanie o serwisie

Kolejnym istotnym błędem, który popełnia bardzo wiele osób jest zapominanie o tym, że istnieją profesjonalne serwisy. Zazwyczaj dzieje się tak, że człowiek codziennie nosi swój zegarek i przez lata w ogóle nie oddaje go do serwisu. To duży błąd, bowiem czasami nawet taka profilaktyczna kontrola jest niezbędna.

Poza tym ciągłe kupowanie niewłaściwych baterii, samodzielne zwężanie paska itd. może przyczynić się do uszkodzeń i niewłaściwego funkcjonowania naszego urządzenia. To absurdalne, że ktoś decyduje się kupić np. zegarek damski Lacoste, a potem obchodzi się z nim, jak z zegarkiem za piętnaście złotych.

Jak widać, prawie każdy popełnia błędy, nosząc zegarek. Często wynika to po prostu z niewiedzy i nieświadomości, ale niekiedy także z chęci zaoszczędzenia pieniędzy, braku pomysłu na dopasowanie zegarka do stroju, a czasem także zwykłej ignorancji. Niezależnie od tego, czy kupujemy zegarek damski od Esprit, czy też np. zegarek męski z jakiegoś supermarketu, o pewnych kwestiach powinniśmy pamiętać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here