Obecny tryb życia nie należy do najzdrowszych. Ciągły pośpiech, przepracowywanie się i brak czasu na relaks mogą być czynnikiem powodującym wiele chorób. Nie tylko tych związanych z umysłem jak depresji czy nerwic, ale także tych powiązanych z ciałem. Pomóc w zrelaksowaniu się może za to na przykład joga.

Joga powstała tysiące lat temu w Indiach. Termin ten oznacza jedność ciała, ducha i umysłu pozwalające na osiągnięcie wewnętrznej równowagi i harmonii. Zdaniem nauczycieli zajmujących się jogą nie tylko możemy zapewnić sobie dzięki niej dobre samopoczucie, ale także zdrowie fizyczne.

Joga to połączenie ćwiczeń fizycznych, oddechowych i medytacji. Ćwiczenia fizyczne polegają głównie na rozciąganiu, oddechowe zwiększają pojemność płuc, a medytacja pomaga osiągnąć stan odprężenia oraz rozwija świadomość własnego ciała i umysłu. Wprawny jogin potrafi kontrolować funkcje organizmu na przykład panować nad oddechem.

Ta forma aktywności fizycznej to nie tylko gimnastyka. Najczęściej powiązana jest bowiem z zastosowaniem odpowiedniej diety. Joga staje się w polskim społeczeństwie coraz popularniejsza głównie ze względu na pozytywny wpływ jaki ma na nasze zdrowie oraz witalność.

delite.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here