Nerki to dzięki nim wydalamy mocz co pozwala regulować ilości wody jakie są wydalane z organizmu co ma znaczenie dla poprawnej homeostazy organizmu, by wszystko działało dobrze musimy jednak o nie dbać, bo wszelkie zaniedbania, odbiją się na nas bardzo negatywnie. Co może ostatecznie uszkodzić lub zniszczyć nerki.
Do tego wiedzie chociażby kamica nerkowa – przyczyny objawy i sposoby leczenia kamieni nerkowych to szereg informacji jakie znajdą się w tym tekście. Potocznie mówiąc takie złogi tworzą się, gdy mocz jest zbyt gęsty i to co standardowo powinno się w nim rozpuścić, pozostaje nie rozpuszczone, bo roztwór jest już nasycony i nie jest w stanie przyjąć więcej substancji. Dlatego tak istotne jest, by pić dostatecznie dużo i regionalnie oddawać mocz, a nie to wstrzymywać. Powodować je mogą również inne choroby współistniejące. Wskazaniem do badań i bieżącego kontrolowania sytuacji są także inne znane przypadki zachorowań w rodzinie. Najczęściej wspominanym i najlepiej objawem są ostre, napadowe, powtarzające się bóle na wysokości na jakiej położone są nerki. Jednak wszystko zależy od tego jakie są rozmiary kamieni. Co wiąże się z tym, że jeśli to z czego składają się kamienie będzie zbierało się powoli to latami, możemy nie odczuć nawet małego bólu. Gdy mamy kamienie często oddajemy mocz, nękają nas nudności i wymioty, ból przesuwający się w kierunku prącia i inne.
Jak to leczyć? Pierwsze sposoby przeznaczone do zastosowania to doraźne łagodzenie bólu tabletkami i innymi środkami farmakologicznymi. Pij jak najwięcej najlepiej wody nawet cztery, pięć litrów, ile tylko dasz radę, a wtedy z większą łatwością wydalisz kamień. Kamień jest wielki i nie da się go pozbyć powyższymi metodami? Spokojnie są jeszcze inne. Ureterorenoskopia czyli wprowadzenie specjalnego wziernika, a dzięki jego obecności da się tam wejść z kamerą i innymi narzędziami, by tę dostrzeżoną przeszkodę na drodze moczu. Robi się to wszystko pod miejscowym znieczuleniem i bez użycia skalpela (nic nie jest cięte).

www.mordewind.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWokół selera
Następny artykułWarto pozbyć się nadżerki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here