kosmetyki organiczne

Jak wiadomo, na rynku mamy, zarówno kosmetyki naturalne, jak i kosmetyki organiczne, które niestety są mylone, używane zamiennie, co błędem, ponieważ kosmetyki naturalne i kosmetyki organiczne, to zupełnie coś innego, dlatego też nie można ich mylić, gdyż są to dwie, odmienne kategorie kosmetyków. Używając tych kosmetyków, zawsze dobrze jest wiedzieć, czym one są i przede wszystkim, czym się od siebie różnią. Warto wybrać dla siebie dobre kosmetyki, ponieważ jest to naprawdę bardzo ważne. Także dowiedz się, czym są kosmetyki naturalne i organiczne, a to z całą pewnością, pomoże Ci w przyszłości wybrać idealny dla siebie kosmetyk.

Kosmetyki naturalne, a kosmetyki organiczne

Kosmetyki naturalne, czyli ekologiczne definiowane są jako produkty otrzymane ze składników pochodzenia naturalnego. Za takie składniki uważa się między innymi składniki mineralne, roślinne oraz pochodzenia zwierzęcego, ale bez jakiejkolwiek szkody dla zwierząt. Chociaż kosmetyki naturalne – zwane także ekologicznymi – nie powinny zawierać żadnych składników pochodzenia syntetycznego, część organizacji certyfikujących produkty ekologiczne dopuszcza niewielką ich ilość. Najczęściej nie przekracza ona kilku procent, w zależności od jednostki certyfikującej produkt.
Druga grupa, czyli kosmetyki organiczne jest nieco trudniejsza w klarownej i jasnej definicji. Organiczne kosmetyki, podobnie zresztą jak kosmetyki ekologiczne nie mogą posiadać one składników syntetycznych lub W zwyczajnych kosmetykach możemy niestety znaleźć składniki, które mogą zatykać pory, podrażniać skórę, powodować alergię oraz naruszać naturalną barierę lipidową. Wiele z komponentów kosmetyków ma także wpływ na naszą gospodarkę hormonalną oraz wykazuje działanie rakotwórcze.

organiczne kosmetyki wciąż zyskują na popularności

W kosmetykach naturalnych znajdziemy składniki bezpieczne dla naszej skóry, a także zdrowia. Nie musimy się więc martwić, że szkodliwe substancje przenikną do naszego organizmu, a nawet niewielką ich ilość, o ile dopuszcza to jednostka certyfikująca. Jednak w odróżnieniu od kosmetyków naturalnych, kosmetyki organiczne, zwane także bio, powinny być przynajmniej w 90% wyprodukowane ze składników naturalnych pochodzenia organicznego – a więc np. z kontrolowanych upraw organicznych. Kosmetyki naturalne i organiczne są bardzo często rozprowadzane w sklepach zielarskich i aptekach, a obecnie w sklepach internetowych. Nie trafiają zwykle do masowej sprzedaży w supermarketach i centrach handlowych, gdyż nie dają ich sprzedawcom możliwości tak szybkiego zysku. Wiele osób zajmujących się naturalnymi metodami pielęgnacji i sprzedażą produktów organicznych kieruje się rzeczywistą pasją i zamiłowaniem do życia zgodnego z naturą.

 

Ważne jest wybieranie tylko i wyłącznie kosmetyków certyfikowanych

Należy pamiętać, że choć kosmetyki stojące na sklepowych półkach mogą być oznaczane, czy reklamowane jako ekologiczne, wcale nie muszą takimi być. Niejasne przepisy w zakresie oznaczania kosmetyków naturalnych powodują, że niekiedy można dać się naciągnąć na zakup produktu, który wcale ekologicznym nie jest. Dla całkowitej pewności najlepiej wybierać produkty, które posiadają certyfikat jednej ze znanych jednostek certyfikujących kosmetyki organiczne i ekologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here