Mecze decydujące o awansie naszych Orłów na Mistrzostwa Świata w Rosji za pasem! Jak to zazwyczaj bywa, serca wszystkich kibiców zabiją z pewnością mocniej podczas Mazurka Dąbrowskiego, a emocje będą trwać aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Choć wszyscy chętnie byśmy pomogli w wygraniu meczu, to niestety nie jest to możliwe. Od pierwszego gwizdka na murawie obecna będzie jedynie wybrana jedenastka. Istnieje jednak sposób, abyśmy wszyscy poczuli się jedną, wielką drużyną narodową. Bez wątpienia pomogą w tym wszelakie gadżety, takie jak flagi, barwy narodowe oraz koszulki. Te ostatnie zdecydowanie najbardziej pozwalają poczuć związek z zawodnikami naszej reprezentacji. “Twoja drużyna, Twoje kolory” – te słowa najlepiej obrazują tę unikatową sytuację.

Obecne koszulki reprezentacji Polski dostarczane są przez amerykańską firmę Nike. Dzięki najnowszej technologii Dri-FIT, posiada ona optymalną wentylację, co z kolei pozytywnie wpływa na chłodzenie całego ciała. Wszystko po to, abyś czuł się w niej nie tylko lekko, lecz również świeżo i wygodnie. Elastyczny materiał idealnie dopasowuje się do każdej sylwetki, dzięki czemu nie czujesz jej na sobie.

Na lewej piersi koszulki znajduje się oczywiście herb, zaś na lewej – logo firmy Nike. Motywem przewodnim koszulki zostały husarskie skrzydła, rozmieszczone w sposób asymetryczny. Mają one nieść do boju naszych piłkarzy oraz wspomagać w walce o kolejne zwycięstwa.

Dodatkowo, zakup pod adresem https://futbolsport.pl/koszulka-polskiej-reprezentacji, umożiwia Ci dowolną personalizację koszulki! Już dziś możesz umieścić swoje nazwisko na profesjonalnej i licencjonowanej koszulce reprezentacji Polski. Możliwe jest również dodanie tekstu z przodu koszulki oraz na jej rękawach. Możliwości personalizacji są naprawdę spore, dzięki czemu zyskasz unikatowy wygląd swojego trykotu. Warto jednak przypomnieć sobie, jak przed laty wyglądały koszulki reprezentacji Polski.

Przedwojenne początki

18 grudnia 1921 roku to data historyczna. Wówczas Polacy rozegrali swój pierwszy, niestety przegrany, mecz międzynarodowy. W całej historii niezwykle ciekawe są jednak koszulki. Miały one czerwony kolor i, niespotykany dziś, szeroki kołnierzyk. Mniej więcej na środku został naszyty wielki, biały orzeł, który dumnie spoglądał z koszulek na murawę. Jak doskonale wiemy, towarzyszy on naszym zawodnikom do dnia dzisiejszego. Prawdziwy przełom przyszedł jednak wraz z 1938 rokiem, czyli w momencie, w którym orzełek został umieszczony na czerwonej tarczy. Naturalnie, ta zmiana wymusiła również modyfikację koloru trykotu, który od tej pory był w kolorze naturalnej bieli.

Orły Górskiego

Wielu kibiców po dziś dzień wspomina z rozrzewnieniem czasy reprezentacji trenowanej przez Kazimierza Górskiego. Większość osób, które pamiętają tamte czasy wspomina klasyczne stroje reprezentacji w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czerwonej. Schemat łamany był jedynie przez paski w barwach drugiego koloru, które jednocześnie symbolizowały logo producenta – firmy Adidas. Mundial w 1982 roku przyniósł innowację, w postaci koszulki typu polo. Kołnierzyk odróżniał się od reszty koszulki kolorem, dzięki czemu podkreślał dynamiczny charakter gry naszego ówczesnego zespołu.

Czas kryzysu

Niestety, należy wspomnieć, iż im bliżej czasów obecnych, tym koszulki reprezentacyjne wprowadzały coraz dziwniejsze rozwiązania. Dość wspomnieć o granatowych koszulkach, w jakich reprezentacja zagrała w meczu z Chorwacją lub czarnych trykotach z meczu z Luksemburgowi (mecz eliminacyjny do Euro 2000). Prawdziwa burza rozpętała się jednak w listopadzie 2011 roku, gdy firma Nike zaprezentowała nowe trykoty reprezentacji Polski. Zniknął z nich symbol, który był oznaką narodowej dumy – biały orzeł. Zastąpiło go logo PZPN. Sprawa wzbudzała nieliche kontrowersje, w wyniku czego orzeł powrócił na koszulki.

Historia strojów piłkarskiej reprezentacji Polski pełna jest dynamicznych zwrotów akcji. Obecne stroje to doskonały wzór. Wszystko za sprawą doskonale dobranych szczegółów i mądrego dobrania akcentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here