Kurtka damska a sylwetka

Kurtki i płaszcze towarzyszą kobietą przez cały rok, nie tylko, kiedy pogoda za oknem nie jest zbyt atrakcyjna. W każdej szafie damskiej powinno się znajdować kilka modeli kurtek. Wybierając okrycie wierzchnie, trzeba dobrać fason do sylwetki. Jest to bardzo ważne, aby cała stylizacja prezentowała się dobrze. Warto więc wiedzieć, w jaki sposób wybrać kurtkę damską.

Kolory kurtek damskich 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że kurtki damskie są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Wiele pań przy wyborze zwraca uwagę głównie na tę kwestię, pomijając dopasowanie fasonu do sylwetki. Warto jednak pamiętać, że ciemne barwy mogą optycznie wyszczuplić sylwetkę, natomiast jasne i bardziej jaskrawe dodają kilogramów. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o wzory. Po większe powinny sięgnąć szczupłe kobiety, natomiast małe wzory przydadzą się paniom bardziej puszystym. 

Jaka kurtka pasuje do poszczególnych typów sylwetki?

Jeżeli dana kobieta chce się dobrze prezentować, nosząc nową kurtkę, powinna zwrócić szczególną uwagę na typ swojej figury oraz fason modelu. Warto pamiętać, że w zależności od typu sylwetki dobieramy tak fason:

  • kolumna – należy nosić kurtki, które posiadają pasek w talii, dzięki temu można osiągnąć efekt zwężenia, ważna jest także długość, kurtka powinna być trochę dłuższa, tak aby zakrywała szczupłe uda;
  • gruszy – warto wybrać kurtkę, która ma bardziej rozbudowaną górę, większy kołnierz, kieszenie znajdujące się na piersiach oraz szerokie rękawy, taki fason pozwoli odciągnąć uwagę od szerszych bioder;
  • kielich – świetnie będą pasować kurtki typu bombka, odwrócą one uwagę od szerszych ramion, a modele posiadające większe dekolty, będą się prezentowały jeszcze lepiej;
  • jabłko – w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą krótkie kurtki, które odwracają uwagę od większego brzucha, a pokazują ładne i długie nogi;
  • klepsydra – ten typ sylwetki ma bardzo szerokie możliwości, jest to sylwetka niemal idealna, aby podkreślić nogi można wybrać krótszą kurtkę, natomiast chcąc podkreślić szczupłą talię, warto sięgnąć po model z paskiem. 

Jeżeli podczas zakupu zwróci się uwagę na powyższe wskazówki, można mieć pewność, że wybrana kurtka będzie się dobrze prezentowała. 

Zdobienia i dekoracje 

Warto zaznaczyć, że duże znaczenie mają także zdobienia kurtki. W ostatnim czasie bardzo modne stają się oryginalne desenie kurtek. Bardziej romantyczne osoby, chętnie sięgną po motywy kwiatowe. Dla szczupłych kobiet dobre będą większe wzory, a osoby chcące ukryć zbędne kilogramy mogą wybrać drobne i mniej rzucające się w oczy desenie. 

Aby móc optycznie modelować sylwetkę, warto zdecydować się na bardziej geometryczne desenie. Te, które są ułożone w poprzek, sprawiają, że sylwetka staje się bardziej zaokrąglona i pełna, natomiast podłużne wzory wysmuklają figurę i pozwalają odjąć wizualnie kilka centymetrów. Sytuacja wygląda bardzo podobnie, jeśli chodzi o przeszycia i naszycia, które oprócz funkcji ozdobnej mają także praktyczną rolę. 

W sklepach dostępne jest bardzo dużo różnych modeli kurtek. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych kwestii, aby prezentowała się ona naprawdę dobrze i była idealnie dopasowana do sylwetki. Warto przymierzyć kilka modeli, dobrze się zastanowić i nie podejmować decyzji pod wpływem chwili. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here