Leczenie łysienia komórkami macierzystymi – REGENERA ACTIVA

Postępujący problem łysienia.

Problem łysienia doskwiera wielu Polakom. Około 60 % mężczyzn po 50 r. życia, skarży się na wypadające włosy, ale także już u osób po 17 r. życia widać objawy łysienia. Włosy, oprócz ochrony skóry głowy przed promieniowaniem słonecznym, pełnią również funkcję estetyczną. Osoby dotknięte problemem łysienia często popadają w kompleksy jak również spada ich samoocena. Najczęstsza przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe, polegające na spłyceniu mieszka włosowego, a w konsekwencji prowadzące do szybszego wypadania włosów.

Jak poradzić sobie z postępującym łysieniem?

Skutecznym sposobem na walkę z tym problemem jest leczenie łysienia komórkami macierzystymi. Komórki macierzyste wykorzystywane są w wielu dziedzinach medycyny – leczenie zawałów serca, choroby neurologiczne czy przeszczepy szpiku kostnego. Inaczej, niż w przypadku leczenia łysienia z użyciem osocza bogatopłytkowego – które przyspiesza regenerację tkanek oraz procesy naprawcze, leczenie z użyciem komórek macierzystych polega na wytworzeniu z nich identycznej tkanki, w którą zostaną zaaplikowane.

Systemem, wykorzystującym leczenie łysienia komórkami macierzystymi jest system REGENERA ACTIVA. System ten, polega na autologicznym przeszczepie, w którym to pacjent jest zarówno dawcą jak i odbiorcą komórek. Został on stworzony w celu uzyskiwania wysokiej koncentracji komórek progenitorowych, elementów prekursorowych, w tym również komórek macierzystych za pomocą procesów mechanicznych oraz filtracji.

Na czym polega system Regenera Activa?

Podczas pierwszego zabiegu REGENERA ACTIVA, lekarz pobiera, najczęściej z okolicy karku na linii włosów, niewielki wycinek skóry – o średnicy ok. 2,5mm. W miejscu pobrania wycinka, powstaje niewielka ranka, która samoistnie się goi.  Cały proces odbywa się także bezpiecznie oraz bezboleśnie.

Kolejnym krokiem, w którym pacjent już nie bierze udziału jest wyizolowanie przez lekarza komórek macierzystych, komórek progenitorowych oraz czynników wzrostu. To właśnie one mają wysokość zdolność regeneracyjną. Ostatni etap to wprowadzenie przygotowanej zawiesiny w skórę głowy, bądź w strefę mieszków włosowych za pomocą mezoterapii.  Etap ten zapoczątkowuje procesy naprawcze skóry głowy.

System REGENERA ACTIVA nie wykorzystuje enzymów trawiennych czy odczynników chemicznych. Co ważne zabieg ten jest przeprowadzany tylko raz, w pojedynczej sesji. Całość zabiegu trwa około 30 minut. Aby przeciwdziałać ewentualnej dalszej utracie włosów, można powtórzyć leczenie po 2-3 latach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here