Monohydrat kreatyny - popularna odżywka dla sportowców

Ogromna ilość sportowców zarówno amatorów, jak i profesjonalistów sięga po monohydrat kreatyny, aby osiągnąć jeszcze większe i lepsze sukcesy w wybranej przez siebie dziedzinie sportu. Obecnie monohydrat kreatyny uważany jest za jeden z najsilniej działających suplementów, które to są przeznaczone przede wszystkim do budowania masy mięśniowej.

Suplement bezpieczny dla sportowców

Monohydrat kreatyny to nie tylko najsilniejszy i najbardziej skuteczny preparat, którym może wspomóc się każdy sportowiec i osoba żyjąca aktywnie, ale również jest to obecnie jeden z najbezpieczniejszych suplementów naszej diety. Nie wywołuje ona skutków ubocznych, a dodatkowo sprawia, że w krótkim czasie możemy zbudować piękną masę mięśniową. Z tego też powodu, stosowana jest przez profesjonalistów, którzy w świecie sportu uczestniczą już od wielu lat.

Jakie efekty zapewnia nam monohydrat kreatyny?

Jednym z najważniejszych efektów jakie daje nam monohydrat kreatyny jest szybszy przyrost tkanki mięśniowej, ale również wzrost wydolności organizmu. Dodatkowo preparat ten sprawia, że mamy większą odporność na zmęczenie, co sprawia, że nasz trening może stać się po prostu dłuższy i bardziej intensywny.

Kreatyna to związek, który występuje w organizmie człowieka naturalnie. Warto jednak wiedzieć, że wśród osób, które żyją intensywnie i dużo ćwiczą jest jej zbyt mało, dlatego musimy dostarczać ją z zewnątrz pod postacią suplementów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ monohydrat kreatyny wykazuje silniejsze działanie anaboliczne, oraz usprawnia procesy pozyskiwania energii, która jest niezbędna do prawidłowej pracy mięśni.

fit

Monohydrat kreatyny uchodzi za substancję bardzo bezpieczną, ponieważ skutki uboczne wywołane stosowaniem preparatu obserwuje się rzadko. Czasem można zauważyć u niektórych osób problemy żołądkowe.

Monohydrat kreatyny i jego rola w organizmie

Monohydrat kreatyny to inaczej kwas β-metyloguanidynooctowy, czyli związek organiczny który jest zbudowany z fragmentów białek i zawarty jest przede wszystkim tkance mięśniowej. monohydrat kreatyny składa się z 3 istotnych aminokwasów:

  • Argininy

  • Glicyny

  • Metioniny

W naszych mięśniach monohydrat kreatyny magazynuje się w mięśniach w postaci energii, zaś ona jest uwalniana w wyniku rozpadu ATP do ADP, który odbywa się pod wpływem skurczu mięśni. Jeśli w naszych mięśniach brak jest kreatyny wówczas skutkiem jest narastające szybkie zmęczenie i mniej intensywny trening. monohydrat kreatyny zapewnia nam więc więcej energii do pracy mięśni, a tym samym dłuższych i lepszych treningów.

Monohydrat kreatyny – gwarancja sukcesu

Monohydrat kreatyny zapewnia nam przyrost masy mięśniowej, nawet 1,8 kilogramów w ciągu 4 tygodni. Dodatkowo następuje znakomity przyrost siły, co ma wpływ na rozpad węglowodanów, które są obecne w mięśniach. Oczywiście monohydrat kreatyny to również wzrost wytrzymałości a także szybsza regeneracja mięśni po treningu.

Krótkotrwałe przyjmowanie kreatyny ma korzystny wpływ na zwiększenie intensywności wysiłku. Wraz z przyjmowaniem suplementu z całą pewnością zadbać należy o adekwatny trening oraz dietę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here