łyżwy

Wszystkie osoby, które dotychczas żegnały zimę ze smutkiem ze względu na koniec sezonu sportów zimowych, mogą odetchnąć z ulgą. W miejscowościach wypoczynkowych powstaje coraz więcej syntetycznych lodowisk, które sprawiają, że łyżwy figurowe czy hokejowe nie muszą latem lądować na dnie szafy. W krajach zachodnich wewnętrzne i zewnętrzne, całoroczne lodowiska są standardem.

Gdzie szukać całorocznych lodowisk?

Warto przede wszystkim śledzić informacje na grupach tematycznych i forach, bo to tam najszybciej pojawiają się przecieki na temat otwartych właśnie lodowisk. Większość tego typu obiektów znajduje się wewnątrz budynków, dlatego osobom, które chcą spędzić na lodzie swój urlop, zaleca się wcześniejszy kontakt z właścicielem terenu w celu potwierdzenia rozpoczęcia sezonu i otwarcia tafli. Większa szansa na trafienie w takie miejsce jest w obiektach sportowych, zwłaszcza tych poświęconych sportom zimowym.

W zasadzie istnieją dwa rodzaje nawierzchni, po której może przyjść jeździć fanom łyżwiarstwa zarówno w łyżwach figurowych, jak i hokejowych. Są to nawierzchnie naturalne, czyli lodowe, jak też syntetyczne. Te pierwsze otwierane są głównie w przystosowanych do tego halach, które umożliwiają utrzymanie niższych temperatur nawet w upały. Te drugie z kolei mogą powstać gdziekolwiek – nawet poza budynkami.

Łyżwy – co z nimi?

Oczywiście do jazdy po lodowisku niezbędne są odpowiednio dopasowane łyżwy. Figurowe dobrze chronią przed kontuzjami, z kolei hokejowe są chętniej wybierane przez amatorów. Każdy, kto planuje odwiedzić całoroczne lodowisko powinien mieć swoją parę łyżew figurowych albo hokejowych – taka pasja wymaga dopasowania sprzętu tak, aby nie sprawiał dyskomfortu, a jednocześnie gwarantował bezpieczeństwo, na przykład dzięki dobrze dobranemu rozmiarowi.

To jakie łyżwy warto wybrać?

Dla osób, które są zainteresowane jazdą, ale bez wyczynów i figur, najlepsze będą zwykłe hokejówki. Są dostępne w atrakcyjnych cenach, zwłaszcza przy końcówce sezonu zimowego – warto wypatrywać promocji! Chronią ścięgna Achillesa i gwarantują możliwość rozwijania sporych prędkości. Alternatywnie łyżwy figurowe gwarantują mniejsze prędkości, ale zwiększą zwrotność i precyzję wykonywania ruchów. Jest to doskonały wybór dla osób o większych aspiracjach, jeśli chodzi o ten sport zimowy. Ciekawostką są łyżwy do szybkiej jazdy – gwarantują rozwijanie dużych prędkości, ale są mało zwrotne, dlatego przeznaczone głównie do specjalnych torów. Wymagają dobrych umiejętności. Czwartym rodzajem, chętnie wybieranym do amatorskiej jazdy dzieci i młodzieży, których stopa stale rośnie, są łyżwy regulowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here