Dla wszystkich, których przez ostatnie sezony kusiły duże wiszące kolczyki albo ozdobna broszka po babci, ale nie mieli odwagi takich ozdób nosić, bo już dawno wyszły z mody, mamy dobrą wiadomość.  Najwięksi projektanci właśnie ogłosili wielki powrót wyrazistej biżuterii, która ma się wyróżniać pod każdym względem: rozmiarem, kształtem i kolorem.

Dodatkowo, trendy na wiosnę i lato 2018 choć pełne kolorów i przepychu, są też inspiracją do całkiem minimalistycznego modowego recyclingu tutaj można znaleźć podpowiedzi, czym czyścić srebro.

Wiszące kolczyki nie do pary

Tak, klasyczne wkręcane perełki można w tym sezonie schować do szuflady. Na wybiegach zakrólowały kolczyki sięgające ramion, wielkie koła, frędzle i pióra, a także… owoce i warzywa. Kolczyki w kształcie marchewki zaproponował dom mody Dolce & Gabbana, a Prada – kolczyki-banany. Ci, którzy nie są w stu procentach przekonani do ozdób prosto z warzywniaka, mogą zacząć ostrożnie: od jednego kolczyka. Bo w 2018 modne są ozdoby asymetryczne, nie z kompletu albo  kolczyk na jedno ucho.

Naszyjniki po kilka naraz

Trzy naszyjniki, a każdy taki ładny, że trudno się zdecydować na jeden? W tym sezonie nie trzeba wybierać. Wszystkie trzy naraz będą bardzo na czasie. Według czołowych projektantów Diora i Saint Laurent noszenie kilku naszyjników różnej długości pozostaje na topie. Mogą być cieniutkie i nieokazałe, ale wśród propozycji znalazły się również duże, złote łańcuchy i naszyjniki bogato zdobione metalowymi wisiorkami.

Wielkie pierścionki, bransolety i plastik

Nie tylko złoto, nie tylko metal: 2018 to czas powrotu plastikowej biżuterii – w prawdziwie tropikalnej gamie kolorów, ale także tej przezroczystej jak szkło. Takie bransolety pokazał Phillip Lim, a kolczyki i naszyjniki z przezroczystego plastiku nosiły modelki Chanel. Na tegoroczne lato zapowiedziane zostały również wyraziste, błyszczące pierścionki z barwnymi kamieniami w rozmiarze XL. Wyglądem przypominające cukierki dla oka pierścionki mogą spodobać się nawet miłośniczkom skromniejszego stylu, bo świetnie pasują jako kolorystyczne urozmaicenie klasycznej małej czarnej.

Motywy zwierzęce to nie twoja broszka?

A ta piękna srebrna broszka w kształcie ważki, która leży w rodzinnej szkatułce od kilku dekad, bo jest zbyt ładna, żeby ją wyrzucić, a jakoś nie było okazji, żeby ją nosić? W tym sezonie na pewno się przyda, bo zarówno motywy zwierzęce, jak i broszki wróciły do łask: żaby, motyle, tygrysie pręgi i wszelkiego rodzaju cętki były na wybiegach prezentowane przez projektantów, takich jak Mark Jacobs, Prada, Bottega Veneta i innych.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w tym roku ci, którzy lubią podążać za modą nie będą musieli wydawać fortuny na zakup wszystkich akcesoriów, bo wiele z nich każdy z nas ma już w swojej szafie – sprzed kilku, a może kilkudziesięciu sezonów. To także właściwy moment, żeby odświeżyć starą biżuterię. W Internecie można znaleźć wiele porad, na przykład czym czyścić srebro, aby przywrócić dawny blask naszym błyskotką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here