Trądzik, podrażnienia skóry, zaczerwienienia… To tylko niektóre niedoskonałości, z którymi zmaga się większość z nas. Choć perfekcyjna skóra to marzenie niemal każdej kobiety, osiągnięcie ideału nie zawsze jest łatwe. Jej pielęgnację jednak można naturalnie wspomóc, sięgając po minerały. Sprawdź, w jaki sposób.

Minerały są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Sód, potas, magnez czy wapń odgrywają niezwykle ważną rolę we wszystkich procesach, które zachodzą w naszym ciele. Są również ważne z punktu widzenia urody – gwarantują zdrowy wygląd skóry, włosów oraz paznokci. Dostarczyć ich sobie możesz na dwa sposoby – stawiając na pielęgnację wewnętrzną oraz zewnętrzną.

Pielęgnacja wewnętrzna: dieta dla urody

Podstawą jest oczywiście sposób odżywiania się. By Twoje włosy rosły zdrowo, skóra radziła sobie z infekcjami i regenerowała się, a paznokcie były twarde, musisz dostarczyć swojemu organizmowi witamin oraz składników mineralnych.

Gdy chodzi o minerały, te kluczowe to m.in.:

  • cynk – zapobiega stanom zapalnym i łagodzi przebieg istniejących,
  • potas – odpowiada za regulację gospodarki wodnej w organizmie,
  • krzem – odpowiadający za syntezę kolagenu oraz elastyny,
  • miedź i siarka – wpływają m.in. na pigmentację skóry oraz ilość wydzielanego sebum, a także na pH skóry,
  • żelazo – jego niedobór może doprowadzić m.in. do poszarzenia skóry czy wypadania włosów.

Od wewnątrz dostarczysz ich sobie, troszcząc się o właściwą dietę i, ewentualnie, o suplementację. Ale równie istotne jest działanie od zewnątrz.

Kosmetyki mineralne i ich moc

Po siłę minerałów możesz sięgnąć w codziennej pielęgnacji skóry – tak przy jej oczyszczaniu, jak i podczas wykonywania makijażu. Odpowiednie produkty dobierz do potrzeb swojej cery – np. sięgając po kosmetyki z dodatkiem siarki, jeśli zmagasz się z trądzikiem lub preparaty z cynkiem, gdy Twoim problemem są podrażnienia i zaczerwienienia. Pomyśleć możesz również o zastąpieniu kosmetyków do makijażu opartych o syntetyczne składniki tymi mineralnymi. Zaletą podkładów czy korektorów mineralnych jest przede wszystkim krótki, w 100% naturalny skład. Większość z nich nie tylko więc nadaje skórze odpowiedni koloryt i tuszuje jej niedoskonałości, ale i wykazuje własności lecznicze.

A może termy? Białka Tatrzańska oferuje wysokiej klasy wody mineralne

Dopływ minerałów możesz swojej skórze zapewnić również w czasie urlopu – zwłaszcza, jeśli wybierzesz się na Podhale. To tu czeka m.in. Terma Bania – nowoczesny kompleks basenów termalnych i SPA, który umożliwia relaks w wodach termalnych o lekko kwasowym pH, temperaturze między 34 a 38 st. C, bogatych m.in. w siarczki, magnez, potas, żelazo, krzemionkę oraz wapń. To oczywiście nie koniec możliwości, ponieważ Terma Bania, jak i podobne jej obiekty oferują szeroką gamę zabiegów kosmetycznych i SPA – dobrane przez kosmetolożkę, wzbogacą codzienną pielęgnację.

O piękną skórę możesz zadbać na wiele sposobów, a jeśli będziesz konsekwentna i wykorzystasz każdą okazję, by zapewnić sobie pielęgnację – efekty przyjdą same.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here