Niezbędne akcesoria do pielęgnacji i stylizacji włosów

Odpowiednio dobrane do rodzaju włosów kosmetyki stanowią klucz do sukcesu, czyli zdrowych, pełnych blasku i pięknych kosmyków. Jednak równie duże znaczenie mają używane podczas pielęgnacji i układania włosów akcesoria – jak szczotki, grzebienie, lokówki czy prostownice.

Szczotki do modelowania Olivia Garden – profesjonalna stylizacja włosów

Przede wszystkim ważna jest szczotka do włosów – Olivia Garden, Tangle Angel, Gorgol czy Kent albo Tools for Beauty. Wybór jest ogromny i każda z nas może znaleźć odpowiednią dla siebie w zależności od rodzaju włosów i ich potrzeb oraz wymarzonej fryzury. Ceramiczna szczotka do włosów Olivia Garden sprawdzi się doskonale, a przy tym nie pozwoli zniszczyć delikatnych pasm.

Olivia Garden to firma, która powstała w 1967 roku w Belgii. Celem jej założycieli było stworzenie oferty wysokiej jakości, świetnie wykonanych i innowacyjnych narzędzi do stylizacji – jak m.in. szczotki do modelowania. Dziś marka ma mocną pozycję lidera na rynku. Wśród flagowych produktów są m.in. szczotki z takich kolekcji jak Pro Thermal, Nano Thermic czy Healthy Hair. Firma oferuje też różne serie limitowane dla wielbicieli swoich produktów.

Profesjonalne grzebienie fryzjerskie

W pracy każdego profesjonalisty wykorzystywane są także grzebienie – warto skompletować ich zestaw. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, z jakich materiałów zostały wykonane. Powinny być to tworzywa odporne na wysoką temperaturę oraz wpływ środków chemicznych. Grzebień do stylizacji włosów to narzędzie wykorzystywane w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Poza tym znaczenie ma sposób rozstawienia ząbków, ich liczba i kształt, struktur oraz kształt grzebienia gdyż od niego zależy, do czego będzie używany (m.in. do rozczesywania, tapirowania itd.). Profesjonalne grzebienie fryzjerskie znacznie ułatwiają codzienną pracę nad fryzurami męskimi i damskimi.

Inne akcesoria i narzędzia do stylizacji włosów

Na liście elementarnego wyposażenia salonu fryzjerskiego powinna być szczotka do włosów oraz grzebień. Wiele osób, głównie pań, poszerza ten zestaw o dodatkowe produkty. Do stylizacji włosów często przydaje się też lokówko-suszarka czy prostownica. Rozważ także zakup brzytew fryzjerskich, termoloków, karbownic, sauny i nawilżaczy, maszynek do strzyżenia, wałków i papilotów, a także pojemnej torby na akcesoria fryzjerskie.
Asortyment fryzjerski jest bardzo szeroki – odpowiedni ich zestaw pozwoli stworzyć idealny zestaw do różnych zadań. Przede wszystkim warto inwestować w produkty renomowanych marek fryzjerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here