Ćwiczyć rano czy wieczorem? Jaka pora dnia jest najlepsza?

Zdecydowanie lepszą porą do ćwiczeń dla chcących zrzucić kilka kilogramów jest poranek. Dlaczego? Wtedy metabolizm jest na większych obrotach i stymuluje organizm do szybszego spalania kalorii. Wybierając poranne ćwiczenia, jeszcze bardziej pobudzamy metabolizm, który zadziała z efektem turbo. Proces przemiany materii zostaje przyspieszony jeszcze przez parę godzin po ćwiczeniach. Umożliwi to spalenie większej ilości kalorii w ciągu tych godzin.
W czasie ćwiczeń uwalniają się endorfiny, które pobudzają bardziej od kubka kawy. Wato o tym pamiętać!

Choroby pasożytnicze skóry – co warto wiedzieć?

Pasożyty na skórze człowieka mogą prowadzić do rozwoju różnych chorób. Bytują na powierzchni lub we wnętrzu skóry i odżywiają się złuszczonym naskórkiem albo krwią. Wywołują zmiany na skórze takie jak np. wysypki, swędzenia, opuchlizna, zapalenia. Do najczęstszych zalicza się świerzb, wszawica, grzybica, nużeniec ludzki. Objawów nie można lekceważyć, ponieważ bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie. Choroby nie miną same.

Cystoskopia pęcherza – kiedy jest przeprowadzana

Na cystoskopie skieruje nas lekarz urolog, kiedy zachodzi podejrzenie schorzenia w obrębie dolnych dróg moczowych. Do niepokojących objawów zalicza się najczęściej: krwiomocz, częste i nawracające infekcje dróg moczowych, podejrzenie nowotworu, przetoka moczowa, kamica. Cystoskopia w bardzo szybki sposób daje możliwość oceny stanu pęcherza moczowego i samej cewki moczowej.

ohho.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here