Rzadkie włosy

Każda kobieta marzy o zdrowych, lśniących i grubych włosach. Jednak nie jest to takie proste, ponieważ każdego dnia poddajemy swoje włosy zabiegom, które niekorzystnie wpływają na cebulki włosów, a dodatkowo zaburzają pracę gruczołów łojowych skóry głowy. Co zrobić w takiej sytuacji?

Rzadkie włosy – jakie mogą być przyczyny?

Przyczyn wypadania włosów może być kilka. Przerzedzające się włosy są wywołane czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Pierwszym czynnikiem, który jest bardzo często odpowiedzialny za taki stan, jest nieodpowiednia dieta. Gdy niewłaściwie się odżywiamy brakuje nam wartościowych witamin i minerałów, które w końcu odpowiadają za budowę naszych włosów.

Nadmierne wypadanie włosów może być również spowodowane nieprawidłową pielęgnacją. Gdy zbyt często stylizujemy włosy, suszymy je, kręcimy, prostujemy czy farbujemy, sprawiamy że skóra głowy zaczyna być podrażniona. Przez to włosy mogą się osłabić i zacząć się przerzedzać.

Kolejnym czynnikiem, który dość często przyczynia się do wypadania włosów są zaburzenia hormonalne. Dotyczą one kobiet w ciąży, osób które zmagają się z niedoczynnością tarczycy czy zespołem policystycznych jajników. Nasilone wypadanie włosów może pojawić się również, gdy zaczniemy przyjmować tabletki antykoncepcyjne lub inne leki, zwłaszcza psychotropowe.

Przeczytaj też: http://tuts.pl/porost-wlosow-jak-go-przyspieszyc/

Jak zaradzić rzadkim włosom?

Rzadkie włosy są mają bardzo delikatną strukturę, przez to wymagają większej uwagi oraz odpowiednio dobranej pielęgnacji. Kobiety, które są posiadaczkami cienkich włosów, powinny przed snem zaplatać warkocza, spanie z rozpuszczonymi włosami, może je osłabić. Ponieważ dochodzi do tarcia o poduszkę.

Kolejna ważna zasada, jeżeli chcemy poprawić kondycję włosów, to odpowiednia temperatura wody, którą używamy do mycia. Strumień powinien być zawsze letni. Gorąca włosa uszkadza strukturę włosa. Zimna jest wskazana wyłącznie na zakończenie mycia, po to żeby domknąć łuski
włosa. Wtedy jego struktura będzie bardziej lśniąca i gładka.

Pomocne w pielęgnacji osłabionych, rzadkich włosów będzie stosowanie 2 razy w tygodniu maseczki odżywczej. Można ją wykonać samodzielnie lub kupić gotowy produkt w sklepie. Kolejny skuteczny produkt to wcierka, najlepiej ziołowa która wzmocni nasze cebulki, wtedy włosy nie będą tak wypadać.

Źródło: https://topolino.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here