Samemu na kajak - jedynka naszych marzeń

Od czasu do czasu niezbędna staje się ucieczka od cywilizacji i innych ludzi. Jest to tym bardziej prawdziwe w obecnej sytuacji, gdy jesteśmy skazani na zamknięcie z najbliższymi. Idealnym sposobem na wypoczynek jest kajak jedynka.

Samotny wyjazd na łono natury jest najpewniejszym sposobem na relaks i wypoczynek. Łagodna rzeka i odrobina wysiłku zagwarantuje przywrócenie poziomu endorfin do odpowiedniego stanu. Niestety zorganizowane spływy nierzadko są zatłoczone przez hałaśliwe rodziny z dziećmi, czy różnego rodzaju imprezowiczów. Może to sprawić że zamiast wypocząć, zmęczymy się jeszcze bardziej.

Na szczęście możemy zorganizować własną wycieczkę.

Kajak jedynka to idealny wybór na samotne, niezależne wyprawy. Własny, czy wypożyczony, z pewnością pozwoli na zdobycie rzadziej uczęszczanych rzek w ciszy i spokoju. Nie musisz zdawać się na szczęście i dobrą grupę.

 

  • Na początek – kajak jedynka

 

Kajak wraz z wiosłem to podstawa każdego spływu. Kupując nowy ekwipunek, warto pamiętać o doświadczeniach z poprzednich spływów. Jedynki są zdecydowanie mniejsze od kajaków dwójek, ale też trudniej zachować na nich równowagę. Na szczęście nadrabiają to zarówno zwinnością, jak i prędkością, co sprawia że są szczególnie lubiane przez doświadczonych kajakarzy. 

Sama łódź jednak na nic nam się nie przyda bez napędu. Tak samo jak kajak, optymalne wiosło jest również kwestią osobistych preferencji. Z pewnością powinno przewyższać cię o około 10-20cm. Warto sobie sprawić jako pierwsze wiosło o regulowanej długości, by móc odpowiednio poznać, jakie będzie najlepiej pasować..

Mając czym pływać, czas zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Podstawą każdej wyprawy nad wodę powinna być kamizelka asekuracyjna. Odpowiednio dobrana zagwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale także wygodę i swobodę ruchów. W przypadku wywrotki pomoże szybko wypłynąć na powierzchnie.

Skoro podstawy mamy za sobą, czas na wyposażenie. Planując częste wyprawy nad wodę, warto zainwestować w wodoszczelną torbę. Zapakujesz do niej wszystko, co niezbędne w podróży. A do dobrze zamkniętego plecaka, czy worka wodoszczelnego woda nie dostanie się nawet w czasie wywrotki.

 

  • Gdzie na zakupy?

 

Kompletując sprzęt, warto od razu zacząć od zakupów w sklepie internetowym. W ofercie sklepu GoKajak.com znajduje się zarówno kajak jedynka, jak i wiosło, czy wszelkie akcesoria niezbędne nad wodą. Bez ruszania się domu zdobędziesz wszystko co potrzebne na spływ.

Po zebraniu całego ekwipunku, trzeba go wypróbować. Polska znana jest ze swoich urokliwych, naturalnych rzek. Niezależnie gdzie mieszkasz, z pewnością masz taką w okolicy. Musisz ją jedynie odnaleźć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here