Każdego dnia mama obserwuje swoje dziecko i jest w stanie zauważyć nawet najmniejsze zmiany w jego zachowaniu. Nagle pojawia się suchość i drapanie w gardle dziecka. Czy u dziecka może pojawić się bez powodu?

Przyczyn takiego stanu może być wiele, niekoniecznie musi być to związane ze stanem chorobowym. Suchość i drapanie może wystąpić ze względu na zbyt suche powietrze w pomieszczeniu, w którym dziecko śpi. W gardle dziecka śluzówka ulega wysuszenia i stąd bierze się suchość i drapanie.

Czy u dziecka może pojawić się taka dolegliwość nagle? Zazwyczaj wystąpienie objawów jest stopniowe i występuje głównie w okresie grzewczym, kiedy jakość powietrza w pomieszczeniach jest gorsza, ze względu na spadek wilgotności.

Suchość i drapanie w gardle dziecka będzie się nasilać tak długo, jak nie zaczniemy nawilżać powietrza w sypialni dziecka. Czy u dziecka w pokoju może pojawić się sama woda w pojemniku? Oczywiście. Już takie proste zabiegi mogą znacząco zmniejszyć występowanie dolegliwości. Można także zakupić nawilżacze powietrza, które można zakupić przez internet lub w sklepach stacjonarnych.

Trzeba się jednak zastanowić, czy u dziecka może pojawić się także katar lub kaszel. Należy mieć na uwadze, że przedłużająca się suchość i drapanie w gardle dziecka może powodować obniżenie odporności i dziecko może być bardzie podatne na różnego rodzaju infekcje dróg oddechowych. Jeżeli widzimy, że nasze zabiegi, polegające na zwiększeniu wilgotności powietrza, nie pomagają, to należy się udać do lekarza pediatry, aby wykluczył inne możliwe przyczyny suchości i drapania w gardle dziecka. Zapewnienie dziecku spokoju i odpoczynku w tym czasie, na pewno będzie miało kojący wpływ na samopoczucie dziecka i wzmocni możliwość regeneracji jego organizmu.

Najważniejsze jest, aby obserwować swoją pociechę i sprawdzać, czy u dziecka może pojawić się wachlarz innych objawów. Troskliwe spojrzenie matki i ojca na pewno wyłapie, czy ma do czynienia tylko z problemami natury technicznej, czy wymagana jest pomoc medyczna i farmaceutyczna.

www.fitnesswomen.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLubimy plotki rzetelne
Następny artykułWirus HPV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here