Torebki z filcu

Przyciągają uwagę, ponieważ są nietypowe i unikatowe. Filcowe torebki to zazwyczaj wyroby, które nie są produkowane na szeroką skalę. I to jest ich niewątpliwa zaleta. Filc upodobały sobie szczególnie osoby zajmujące się rękodziełem, dla których duże znaczenie ma wysoka jakość wykonania. W ciągu ostatnich kilku lat wyroby hand made cieszą dużym zainteresowaniem, a torebki z filcu wpisują się w ten trend.

Czym jest filc?

O wyjątkowości torebek z filcu decyduje materiał, z którego zostały wykonane. Filc nie jest nowym odkryciem. Był już znany kilka tysięcy lat temu. Powstaje w procesie spilśniania, który polega na łączeniu włókien, najczęściej wełnianych, w zwartą masę. Innym rodzajem filcu jest filc syntetyczny. Wyróżnia go to, że powstaje z recyklingu włókien poliestrowych, np. butelek PET. Dzięki swojemu składowi filc jest produktem w pełni ekologicznym, dlatego tak chętnie wybierają go osoby, którym nie jest obojętny los środowiska.

Dla kogo przeznaczone są filcowe torebki?

Filcowe torebki doceniają kobiety, które lubią oryginalny i nowoczesny styl, a jednocześnie zwracają uwagę na materiały, z jakich wykonane są ich dodatki. Torebka z filcu ma szerokie zastosowanie. Rozmaite wzory i wielkości tych wyrobów sprawiają, że niemal zawsze można znaleźć torebkę idealną do okazji. Mała filcowa kopertówka dopnie na ostatni guzik wizytową stylizację, a duża i pojemna torebka z filcu przypadnie do gustu kobietom aktywnym i będącym w ciągłym biegu. Filc daje nieograniczone możliwości i jest inspiracją dla osób zajmujących się rękodziełem, którym nie zależy na masowych produktach. To powoduje, że torebki z filcu są niepowtarzalne.

Zalety filcu

Popularność filcu nie jest przypadkowa, ponieważ materiał ten ma wiele zalet. Przede wszystkim jest lekki, co ma ogromne znaczenie w przypadku damskich torebek, które muszą pomieścić wiele, czasami nieoczywistych przedmiotów. Kolejny atut to wytrzymałość i odporność na rozciąganie się. Gdy właściwie zadbasz o wyroby z filcu, będą z Tobą przez naprawdę długi czas. Można je prać ręcznie z dodatkiem delikatnych środków piorących. Filc jest też sztywny. To sprawia, że filcowe torebki nie zmieniają swojego kształtu. Jedynym minusem tego rodzaju materiału jest to, że ma on predyspozycje do mechacenia się. Ale i z tym można sobie w łatwy sposób poradzić. Wystarczy pozbyć się zmechacenia przy użyciu maszynki do golenia ubrań.

Być może wciąż zastanawiasz się, czy torebka z filcu trafia w Twój gust. Dopóki nie stanie się częścią Twojej garderoby, nie przekonasz się, dlaczego to wyjątkowy wyrób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here