Gdybyśmy mieli zapytać przypadkowo spotkanych mężczyzn, co w ich wyglądzie im się najbardziej nie podoba, to na pewno często słyszelibyśmy odpowiedź „włosy”, a konkretniej łysina.

Zakola i łysy czubek głowy już od wielu lat nie są uznawane za naturalny atrybut mężczyzny w pewnym wieku. Szczególnie teraz, gdy każdy zwraca uwagę na wygląd zewnętrzny, bez względu na to czy mamy na myśli nawiązanie kontaktu prywatnego czy zawodowego.

Zadbany mężczyzna charakteryzuje się nie tylko pozbawioną wyprysków cerą, dobrą sylwetką i odpowiednim ubraniem, ale przede wszystkim gęstą fryzurą. Trudno zatem nie przyznać racji osobom, które mówią, że łysina lub nadmiernie wypadanie włosów jest dla nich ogromnym problemem. Na szczęście każdy z nich może udać się do gabinetu medycyny estetycznej na konsultację z lekarzem i zapytać, czy można wykonać u niego przeszczep włosów. W większości przypadków odpowiedź jest pozytywna.

Jakie są metody przeszczepu włosów?

Przeszczep włosów może być przeprowadzony w różny sposób, za pomocą odmiennych metod. Konkretną z nich zawsze dobiera się do pacjenta, biorąc pod uwagę jego potrzeby, oczekiwania, możliwości, a także indywidualne uwarunkowania. Decyzję o metodzie podejmuje lekarz wspólnie z pacjentem, tłumacząc mu, dlaczego dane rozwiązanie jest w jego mniemaniu najwłaściwsze.

Najpopularniejsza metoda transplantacji włosów polega na przymocowaniu włosów za pomocą mikroclipów. W tym przypadku stosuje się włosy nienaturalne, o które dba się tak samo jak o naturalne. Różnica między nimi nie jest zupełnie widoczna, a efekty otrzymuje się bardzo szybko. Inną metodą jest przeszczepianie naturalnych włosów, które pobiera się od pacjenta. Można pobrać wycinek skóry z mieszkami włosowymi na przykład z klatki piersiowej lub innego owłosionego obszaru ciała. Następnie należy ten wycinek podzielić na wiele mniejszych i wszczepić w dane miejsca. Obydwie metody dają bardzo dobre efekty i są bezpieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here