trening personalny

Trening personalny to zajęcia, które prowadzone są indywidualnie pod okiem wykwalifikowanego trenera. Choć jest droższy niż ćwiczenia w grupach,  to pozwala szybko osiągnąć wymarzony cel. Podczas treningu personalnego instruktor dostosowuje ćwiczenia do poziomu ćwiczącego, bierze pod uwagę jego kondycję, wiek, budowę ciała. Najpierw następuje konsultacja, która ma na celu ułożenie planu żywienia Ważne jest przede wszystkim, by trening personalny był prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Taki trening zazwyczaj trwa około pełnej godziny zegarowej.

Kim jest dobry trener personalny?

Bardzo dużą rolę odgrywa umiejętność przygotowania odpowiedniego planu ćwiczeń oraz diety dla każdego klienta.  Dodatkowo koniecznie powinien znać różne metody treningowe, mieć fachową wiedzę w zakresie anatomii, biomechaniki i fizjologii wysiłku.

Podczas konsultacji trener ma na celu poznać wszystkie szczegóły dotyczące stanu fizycznego klienta, przebyte kontuzje, posiadającymi chorobami, preferencjami, możliwościami oraz nawykami żywieniowymi. Na podstawie takiego wywiadu dostosowuje nam ćwiczenia, tak by spełnić potrzeby i zainteresowania klientów. Dodatkowo powinien interesować się klientem i pomagać mu w osiągnięciu wyników.

Czy to trening dla Ciebie?

Powinniśmy wiedzieć, że każdy trening jest dopasowywany do naszych indywidualnych potrzeb. Trener personalny ma za zadanie nauczyć nas technicznego wykonywania ćwiczeń. Przedstawi mu podstawowe zasady. Trening z instruktorem stwarza przede wszystkim idealną szansę na to, aby poprawić nasze dotychczasowe efekty.

trener personalny pomoże odpowiednio dobrać ćwiczenia

Trening personalny – na czym polega?

Trening personalny jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, chcą skorygować swoją wadę postawy. Jeśli chodzi właśnie o trening personalny to jest on bezkonkurencyjny oraz przyniesie nam lepsze wyniki niż zajęcia grupowe czy fitness. Jednak warto pamiętać, że same ćwiczenia nie pozwolą nam wszystkiego osiągnąć. Decydując się na trening z wykwalifikowanym instruktorem, nie tylko otrzymujemy dostęp do indywidualnego planu ćwiczeń, ale także do porad żywieniowych i stałej pomocy. Jeśli dostosujemy się do zaleceń naszego trenera, to przede wszystkim mamy szansę nie tylko osiągnąć wyznaczone cele, ale także przyśpieszyć ich realizację.

Duży wydatek?

Zainteresowani treningiem personalnym muszą liczyć się z dużo większymi kosztami niż w przypadku karnetu na siłownię. Ceny są jednak bardzo różne oraz zależą od wielu  różnych czynników, w tym na przykład od doświadczenia trenera, miejsca sesji oraz długości współpracy. Przeciętna stawka w Warszawie plasuje się od 50 nawet do kilkuset złotych za godzinę. Zdecydowanie taniej za sesję z prywatnym trenerem zapłacimy w klubach ze średniej i wyższej półki, tutaj koszt waha się od 80 zł do 140 zł za godzinę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here