W jaki sposób urozmaicić swój trening?

Pewnie każda osoba ćwicząca zna to uczucie, kiedy okazuje się, że trening zaczyna ją nudzić, jest zbyt monotonny i koniecznie potrzebujemy jego urozmaicenia. Zazwyczaj jest to spowodowane tym, że robimy coś, co już znamy, w czym mamy udoskonaloną technikę lub co po prostu lubimy. Ale jak to z naszymi ulubieńcami bywa – wszystko może się znudzić (jeżeli twierdzisz, że masz kawałek muzyczny, który zawsze będziesz kochał, to ustaw go sobie jako budzik). Jak więc urozmaicić trening, by był atrakcyjny? Przyrządami!

Coś na cięższy trening

Zacznijmy od przyrządów, które sprawią, że nasz trening będzie nieco cięższy i wydajniejszy – mimo, iż będziemy go robić tak samo jak przedtem, bądź przy lekkiej modyfikacji. Na początek pójdą gumy treningowe. Ten niepozorny przyrząd to prawdziwy wyciskacz łez, potu, a także wytwórnia zakwasów. Kiedy widzimy je na siłowni, bądź chcemy je zakupić w sklepie internetowym (np. https://sklep.cityfit.pl znajduje  się duży wybór tego typu akcesoriów) widzimy, że są w różnych kolorach. Oznaczają one bowiem poziom trudności w rozciąganiu. Dla każdej marki kolory są inne, jednak używając jej szybko zobaczymy, z którą ćwiczy się nam łatwiej. Dzięki gumom treningowym możemy wykonywać ćwiczenia oporowe, ale także stretching.

Piękny brzuch to marzenie wielu osób. Ale ileż można robić brzuszków? Tym bardziej, że po jakimś czasie wykonywanie ich nie przysparza nam wielu problemów. Dobrze jest poszukać sposobu, żeby brzuch ćwiczyć intensywniej, np. za pomocą rollera. Jest to urządzenie, które składa się z rączek oraz jednego bądź dwóch kół umieszczonych na samym środku. To powoduje, że musimy się skupić, spiąć mięśnie głębokie i utrzymać postawę podczas ćwiczeń.

Coś na urozmaicenie

Nie zawsze chcemy, by za pomocą takich przyrządów jak gumy treningowe lub roller nasz trening był cięższy- szczególnie, gdy czujemy, że nie jesteśmy jeszcze gotowi przeskoczyć na wyższy poziom. Zazwyczaj po prostu chcemy jakiejś odmiany. W tym celu możemy urozmaicić sobie ćwiczenia w bardzo prosty sposób. Jeżeli kochamy tańczyć, lubimy zumbę czy zajęcia opierające się na choreografii, to włączmy do nich step. Już zwykłe wchodzenie na niego, czy przeskakiwanie nad nim może spowodować o wiele większą utratę kalorii.

Każdy kojarzy chyba piłkę do ćwiczeń – jest wielka i kojarzy się głównie z ćwiczeniami rozciągającymi. Nic bardziej mylnego! Można na niej sukcesywnie ćwiczyć mięśnie odpowiedzialne za naszą stabilizację. Bez problemu wykonamy dzięki niej także rozgrzewkę. Wystarczy, że weźmiemy ją w dłonie i zaczniemy przekładać w górę, w dół czy na boki. Ból rąk gwarantowany!

Oczywiście, jeżeli dotąd ćwiczyliśmy wyłącznie z naszą masą ciała, to warto do ćwiczeń włączyć ciężarki. Mogą to być te klasyczne, trzymane w rękach (z powodzeniem wykonamy z nimi nawet aerobik), albo obciążenia na kostki nóg i nadgarstków (jeżeli chcemy sprawić, by trening był inny oraz trochę cięższy). Na pewno pokochamy uczucie, kiedy je ściągniemy.

Oczywiście powyższy podział na „cięższy trening” i „urozmaicony trening” to tylko kwestie umowne, bowiem dla jednego większym wyzwaniem będzie ćwiczenie z piłką, a dla innego zmierzenie z gumami treningowymi. Warto jednak spróbować jak najwięcej, by przekonać się na własnej skórze, co nam najbardziej pasuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here