fot. Instagram

Kosmetyczki i wizażystki często muszą się przemieszczać, ponieważ zdarza się, że pracują w domu klientek lub innych miejscach. Dlatego potrzebują kuferka kosmetycznego, który nie tylko pomieści wszystkie potrzebne rzeczy, ale też będzie pięknie się prezentował. Jak wybrać najlepszy?

Kuferek kosmetyczny musi być pojemny

Trzeba pamiętać, że kuferek kosmetyczny musi pomieścić wszystkie rzeczy, które będą nam potrzebne. Dlatego w pierwszej kolejności powinnyśmy brać pod uwagę jego wielkość pojemność. Musi on pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy takie, jak kosmetyki, pędzle, lakiery do paznokci czy lampę UV. Trzeba się też zastanowić, czy nie będziemy w przyszłości miejsca na inne produkty. Nawet jeśli dopiero zaczynamy swoją karierę w tym zawodzie i mamy niewiele rzeczy, warto kupić większy kuferek kosmetyczny z dużą liczbą przegródek. Z biegiem czasu nasza kolekcja kosmetyków będzie się powiększać i będziemy potrzebować więcej miejsca.

fot. Instagram

Mobilność to kolejna ważna cecha kuferka kosmetycznego

Kuferek będziemy brać ze sobą do pracy, więc musi się przemieszczać razem z nami. Warto więc wybrać taki, który będzie nam łatwo przenosić. Świetnie sprawdzi się kufer kosmetyczny z uchwytem, za który będzie łatwo złapać. Można też zainwestować więcej pieniędzy i kupić kufer-walizkę, wówczas nie będziemy musiały nic dźwigać. A to niejedyne zalety. Takie kufry są bardzo solidne wykonane z aluminiowej obudowy i zamykane na klucz, więc nasze rzeczy będą bezpieczne. Są też bardzo pojemne i podzielone na wiele przegródek.

Warto szukać kufra kosmetycznego dopasowanego do nas

Obecnie w sklepach jest mnóstwo kufrów kosmetycznych, więc możemy zaszaleć i wybrać taki, który będzie dopasowany do naszego stylu oraz charakteru. Czarne kuferki z chęcią wybierze wielbicielka klasyki, minimalistka lub miłośniczka rocka, a pastele lub kwiatowe wzory romantyczka. Z kolei zwierzęce motywy dadzą sygnał, że mamy pazur, a cyrkonie są idealne dla przebojowej i pewnej siebie kobiety. Można też się zdecydować na neutralne szare kufry.

Kufer kosmetyczny powinien być również skrojony na miarę naszych potrzeb

Przy wyborze kufra powinnyśmy też brać pod uwagę to, czym się dokładnie zajmujemy. Osobie, która wykonuje tylko makijaże i nie zamierza w przyszłości wprowadzać nowych usług, wystarczy mały kuferek, ale jeśli robimy więcej rzeczy lub mamy zamiar kiedyś rozszerzyć ofertę, lepiej kupić większy. Trzeba mieć na uwadze, że będziemy musiały zmieścić w nim wiele rzeczy. Wizażystki, które pracują głównie na planie filmowym mogą zaopatrzyć się w akcesoria charakteryzatorskie, ponieważ jest on idealnie przystosowany do ich potrzeb. Można też kupić kufer kosmetyczny z odpinanym dnem i go zostawiać w domu, gdy będziemy potrzebować mniej rzeczy.

Kufer kosmetyczny to niezbędna rzecz dla każdej kosmetyczki, która dojeżdża do domu klienta. Warto jednak się dobrze zastanowić przy jego wyborze i kupić taki, który spełni wszystkie nasze potrzeby. Odpowiednio dobrany kufer posłuży nam przez wiele lat.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here