Zalety technologii Airmax?

Współczesne obuwie typu sportowego przeznaczone zastosowaniom bardziej uniwersalnych, kierowane do wielu grup odbiorców, coraz częściej wyposażone jest w nowoczesne rozwiązania technologiczne zwiększające wygodę chodzenia, zapewniające wyższy poziom amortyzacji, a tym samym lepiej chroniące stopy przed urazami i nadmiernym przeciążeniem. Jednym z przykładów takich rozwiązań jest technologia Airmax, którą zastosowano m.in. w obuwiu Nike Air Max męskim i damskim. Czym jest ta technologia i jak wpływa na wygodę użytkowania butów w nią wyposażonych?

Czym jest Airmax?

To technologia bazująca na poduszkach powietrznych, które zmniejszą ilość wstrząsów przenoszonych na podeszwę i pozostałą część stopy. Buty Nike Air Max męskie lub damskie, wyposażone w ten rodzaj technologii, posiadają specjalnie wyprofilowaną podeszwę z mniejszą ilością materiału znajdującej się w jej środkowej części. Puste miejsca zajmowane są przez poduszki powietrzne, które amortyzują wstrząsy przy każdym kroju. Dzięki zastosowaniu poduszek powietrznych stopy są w większym stopniu chronione przed wstrząsami podczas chodzenia lub biegania, a dodatkowo takie buty są znacznie lżejsze od ich klasycznych odpowiedników.

Jakie są największe zalety technologii Airmax?

buty Nike Air Max męskieNajwiększym plusem zastosowania tego typu technologii jest zmniejszenie ogólnej masy butów. Dzięki poduszkom powietrznym buty Nike Air Max męskie lub damskie są znacznie lżejsze od innych modeli obuwia sportowego, w których nie zastosowano podobnych rozwiązań – mniej materiału, mniejszy ciężar własny butów. Kolejnym plusem technologii Airmax jest lepsza amortyzacja, a tym samym lepsza ochrona stóp przed urazami. Chodzenie w butach Nike Air Max męskich czy damskich jest bardziej komfortowe, mniej męczy stopy, a tym samym zapewnia większy komfort ich użytkownikom. Wartą podkreślenia zaletą tego typu technologii jest również duża uniwersalność jej zastosowań. Buty Air Max męskie lub damskie zostały stworzone z myślą o uprawianiu różnych dyscyplin sportu i sprawdzą się przy okazji wielu różnych zastosowań treningowych, zwłaszcza w treningu ogólnorozwojowym. Takie buty będą również doskonałym rozwiązaniem dla tych wszystkich osób, które dużo chodzą – które na dłuższych dystansach przemieszczają się niemal zawsze pieszo.

Zastosowanie poduszek powietrznych w podeszwach butów sportowych to sprytny sposób na ograniczenie ogólnej masy butów, a także na poprawę właściwości amortyzacyjnych takiego obuwia. Jeśli szukasz butów do chodzenia lub treningu sportowego, buty z technologią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here