Pojawienie się w domu noworodka to ogromne wydarzenie dla całej rodziny. Szczególnie, jeśli jest to nasze pierwsze dziecko. Często wiąże się to z całą masą zmartwień o zdrowie i rozwój naszego maluszka. W końcu rodzicielstwo jest trochę jak stąpanie po zupełnie obcej ziemi, którą dopiero co musimy poznać. Odrobina paniki jest więc w pełni zrozumiała.

Zdrowie niemowlaka jest niezmiernie ważne dla każdego rodzica. Wiele z nich martwi każdy nawet najdrobniejszy szczegół, na przykład wysypka. Co jest przyczyną wysypki u dzieci i jak ją leczyć? Wysypka może się pojawić z wielu powodów, choćby alergii. Może się okazać zupełnie niegroźna, więc nie ma co martwić się na zapas. W tym wypadku najlepiej udać się z dzieckiem do lekarza, który zbada malucha i rozwieje nasze wątpliwości. W takich sytuacjach musimy opamiętać, że najlepiej zachować spokój. Wiele świeżo upieczonych rodziców niepotrzebnie zbyt mocno panikuje. Silne zdenerwowanie może udzielić się naszemu dziecko, co z pewnością nie wpłynie na nie korzystnie. Dzieci odczytują emocje rodziców lepiej, niż mogłoby się nam zdawać. Silny stres nie ujdzie ich uwadze. A przecież nie chcemy denerwować naszego malucha i niepotrzebnie go niepokoić.

Bycie rodzicem wiąże się z ciągłym martwieniem się. To zupełnie naturalne. W końcu jesteśmy odpowiedzialni za życie małego człowieka, którego sprowadziliśmy na ten świat. Dbanie o jego życie i rozwój jest naszym obowiązkiem, z którego chcemy się jak najlepiej wywiązać. To zupełnie normalne i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak nie warto popadać w przesadę. Warto zachować spokój i zdrowy rozsądek, szczególnie w obecności naszego malucha. Nasze zdenerwowanie z pewnością zostanie przez niego zauważone a przecież tego byśmy nie chcieli. Wszelkie wątpliwości i zmartwienia powinniśmy konsultować z naszym lekarzem rodzinnym. Nie warto szukać rozwiązań w internecie. Może to jedynie prowadzić do jeszcze większego stresu,kiedy naczytamy się strasznych historii, które nie mają przecież nic wspólnego z naszym dzieckiem i o niczym nie świadczą.

www.pasazmamy.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułProblemy z kręgosłupem
Następny artykułBól kręgosłupa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here