Żółty - modny kolor dla kobiety w każdym wieku

Instytut Pantone od wielu sezonów traktowany jest jak swoista wyrocznia w zakresie mody. Specjaliści z Instytutu wskazali na kolor żółty jako kolor, który przez kilka sezonów będzie królować na wybiegach. Nie chodzi jednak o dowolny odcień żółci, a o odcień buttercup o lekko pastelowym, stonowanym odcieniu.

Z czym łączyć żółte ubrania
Pomysłów na łączenie koloru żółtego z innymi dodatkami jest tyle, ilu projektantów. Modny akcent w postaci żółtych kwiatów może się pojawić na kombinezonie, może również stanowić kolor wiodący w sukience ozdobionej koronką. Żółty top i bojówki w klasycznym odcieniu oliwki czy też ze srebrną plisowaną spódnicą to zaledwie dwa przykłady połączeń kolorystycznych, które pozwalają na stworzenie modnych kreacji z dodatkiem żółci w zupełnie odmiennych stylach.

Kto powinien sięgnąć po kolor żółty
Kolor żółty bardzo efektownie prezentuje się w połączeniu z dodatkami w kolorze niebieskim, także w nasyconym odcieniu błękitu, różowym, brązowym czy zielonym. Intensywności dodają żółci dodatki w kolorze zielonym i niebieskim, natomiast pudrowe róże i kolor brzoskwiniowy nieznacznie go tłumią. Po żółte ubrania i dodatki może sięgać każda kobieta. Odcień buttercup pasuje do mocno opalonej czy oliwkowej cery, choć równie dobrze podkreśli blask cery alabastrowej. Przy jasnej cerze i włosach w kolorze blond odcień żółtego należy łączyć z kolorami pastelowymi oraz bielą. Przy letnim typie urody zalecane są jasne odcienie żółci, natomiast przy typie urody jesiennym można sięgać po dowolny odcień żółtego, bowiem ten kolor stanowi kolor podstawowy dla jesiennego typu urody. Przy jasnej cerze i ciemnych włosach, jakie charakteryzują zimowy typ urody, zalecane są zimne i pastelowe odcienie żółtego.

Przy wyborze żółtych ubrań warto się kierować przede wszystkim własnym typem urody. Modne żółte akcenty można znaleźć zarówno w okryciach wierzchnich – wybór żółtego płaszcza to strzał w 10 – jak i przy wyborze dodatków – żółtą spódnicę czy baleriny w takim kolorze można z powodzeniem założyć do pracy łącząc je ze stonowanymi kolorami pozostałych części stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here