5 pytań na temat samoobrony, na które kobieta powinna znać odpowiedź

Nowoczesna, silna i niezależna – taka jest kobieta, która potrafi sama się obronić. Dlaczego znajomość prawa związanego z samoobroną jest tak ważna? Ponieważ pozwala nam uniknąć wielu przykrych konsekwencji. Jakie pytania najczęściej zadają kobiety?

Przykłady najczęstszych pytań podają nam eksperci z portalu http://skuteczna-samoobrona.pl/paralizatory/. Udzielają odpowiedzi oraz dają cenne wskazówki, które powinna znać każda kobieta.

Gdzie mogę kupić kastet?

Pierwsze pytanie związane z kastetem powinno brzmieć: Czy mogę bronić się kastetem? Kastet można kupić w wielu miejscach, ale należy wiedzieć, że według prawa jest bronią, na którą trzeba mieć zezwolenie. Na stronie http://skuteczna-samoobrona.pl/samoobrona-uwarunkowania-prawne/czy-moge-bronic-sie-kastetem/ znajdziesz informacje na temat tego narzędzia. Nie można użyć go w bójce ani do obrony własnej – kastet można w Polsce posiadać tylko w celach kolekcjonerskich. Właściciel kastetu musi mieć specjalne zezwolenie, w przeciwnym wypadku może odpowiadać przed sądem.

Czy paralizator może zabić?

Wiele osób ma takie obawy. Niepotrzebnie – paralizator to legalne narzędzie do samoobrony i ma działać w taki sposób, aby tylko uniemożliwić napastnikowi atakowanie. Paralizator razi prądem o wysokim napięciu, ale niskim natężeniu, dzięki czemu powoduje bolesne skurcze i chwilowy paraliż, ale nie zagraża życiu. Należy jednak stosować go zgodnie z pewnymi zasadami – czas rażenia nie powinien być dłuższy niż 3 sekundy (można porazić napastnika kilka razy, ale przez krótki czas). Paralizator może być groźny dla kobiet w ciąży i osób z chorobami serca lub epilepsją.

Czy pałka teleskopowa jest odpowiednia dla kobiet?

Chociaż to narzędzie kojarzy się wielu osobom z bójkami chuliganów, jest w pełni legalnym środkiem do samoobrony. Można się nią posługiwać bez względu na płeć – najważniejsza jest znajomość techniki obrony. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na kurs, na którym wykwalifikowany instruktor pokaże Ci, jak bronić się pałką teleskopową. Więcej informacji o tym narzędziu znajdziesz na stronie http://skuteczna-samoobrona.pl/palki-teleskopowe/czy-palka-teleskopowa-jest-legalna/.

Czy na narzędzia do samoobrony potrzebne jest zezwolenie?

Aby kupić większość legalnych środków do samoobrony w Polsce, wystarczy mieć ukończony 18. rok życia. Gaz pieprzowy, paralizator, kubotan czy pałkę teleskopową kupisz w dobrych sklepach z akcesoriami do samoobrony. Sprzedawca może poprosić Cię o okazanie dowodu osobistego, jednak na te narzędzia nie jest konieczne posiadanie zezwolenia. Pamiętaj, aby kupować takie narzędzia u sprawdzonych sprzedawców – przeczytaj najpierw, jak rozpoznać np. legalną pałkę teleskopową: http://skuteczna-samoobrona.pl/palki-teleskopowe/czy-palka-teleskopowa-jest-legalna/.

Dlaczego niektóre broniące się ofiary są skazywane na więzienie?

Ten problem wynika najczęściej z nieznajomości prawa. Istnieje takie pojęcie jak „granice obrony koniecznej”. Karane jest przekroczenie tej granicy. Na czym to polega? Możesz bronić się przy użyciu siły i różnych narzędzi, jednak musisz wiedzieć, kiedy napastnik nie jest już zdolny do dalszego atakowania. Jeśli użyjesz wobec niego narzędzia uznanego przez prawo za niebezpieczną broń, może czekać Cię odpowiedzialność karna. Niedopuszczalna jest także sytuacja, w której napastnik zaniechał atakowania, a ofiara np. nadal razi go paralizatorem lub uderza. Sądy rozpatrują takie sprawy indywidualnie, biorąc pod uwagę stan psychiczny ofiary w momencie ataku oraz stopień zagrożenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here