Kosmetyki dla alergików

Kosmetyki przeznaczone dla alergików skutecznie pielęgnują wymagającą skórę twarzy i ciała oraz nie nasilają objawów uczulenia. Zazwyczaj powstają na bazie naturalnych substancji pochodzenia roślinnego. Tego typu preparaty najczęściej są bezalkoholowe, a w ich składzie nie widnieją sztuczne substancje zapachowe.

Alergicy powinni używać kosmetyków, które skutecznie nawilżą skórę oraz złagodzą podrażniania, powstałe na skutek uczulenia. Zaleca się, aby takie osoby unikały produktów, które w swoim składzie mają substancje chemiczne.

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne, określane mianem biokosmetyków, powstają na bazie substancji pochodzenia roślinnego i zwierzęcego, dlatego są całkowicie bezpieczne dla alergików. Najlepiej wybierać produkty, które mają certyfikat najwyższej jakości. W sklepach kosmetycznych można znaleźć naturalne: szampony, odżywki i maseczki do włosów, masła do ciała, preparaty do pielęgnacji twarzy, mydła, żele pod prysznic, a nawet pasty do zębów. Biokosmetyki dobrze nawilżają skórę oraz przyśpieszają procesy jej regeneracji. Najczęściej wykonuje się je z roślin pochodzących z upraw biologicznych (poddawanych szczególnej kontroli). Niekiedy do produkcji kosmetyków naturalnych wykorzystuje się również składniki pochodzenia zwierzęcego.

Kosmetyki do makijażu dla alergików

Osoby, które mają uczulenie na kosmetyki do makijażu, powinny używać produktów z linii przeznaczonej dla alergików. Podkłady, tusze do rzęs, cienie do powiek, kredki do oczu z tej linii nie zawierają substancji zapachowych oraz alkoholu. Zwykle w ich składzie znajdują się środki, które łagodzą podrażnienia, np. woda termalna. Alergicy powinni wybierać produkty do makijażu z jak najkrótszym składem, gdyż przy takich kosmetykach istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia reakcji alergicznej.

Domowe kosmetyki dla alergików

Alergicy, zamiast sięgać po kosmetyki z drogeryjnej lub aptecznej półki mogą je zrobić w domu. Krem dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do podrażnień najlepiej wykonać na bazie naturalny olejów roślinnych, np. kokosowego lub z czarnuszki. Do domowego kosmetyku antyalergicznego można dodać także: wodę termalną lub destylowaną, masło kakaowe, witaminę E. W tego typu produktach dobrze sprawdzą się również zioła, w szczególności: pokrzywa, rumianek i nawłoć.

Ewa Zwolak 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here