Prawdopodobnie każdemu z nas zależy na śnieżnobiałym uśmiechu. Powszechnie sądzi się, że osoby często uśmiechające się i nieograniczające pokazywania zębów postrzegane są jako bardziej godne zaufania i otwarte na świat. Jak więc poradzić sobie w przypadku, kiedy matka natura bądź otaczające nas czynniki zauważalnie ograniczyły tę możliwość? Istnieje wiele technik wybielania zębów, zatem znalezienie odpowiedniej i niewymagającej nadmiernej ilości środków finansowych metody nie będzie stanowiło większego problemu, a kurację będzie można rozpocząć już dziś!

Metody chemiczne

Istnieje  wiele środków chemicznych, które naprawdę skutecznie mogą przyczynić się do zmiany barwy uzębienia na lepszą. Przede wszystkim wykorzystywane są w różnego rodzaju pastach do zębów. Tego typu kuracje nie wymagają specjalnych przygotowań, ani tym bardziej środków finansowych, gdyż można ją stosować w połączeniu z codzienną higieną. Bardzo popularną metodą, która przynosi naprawdę imponujące skutki, są paski wybielające. Nasączone specjalnym żelem, przyklejone do zębów i pozostawione tam przez pół godziny bardzo szybko przynoszą pożądany efekt utrzymujący się przez bardzo długi okres. Co więcej, metoda jest bezpieczna dla zębów i nie prowadzi do uszkodzenia szkliwa. Decydując się na metodę chemiczną można również skorzystać z pomocy stomatologa, jednak trzeba przyznać, że wiąże się z dość wysokimi kosztami.

Wykorzystanie sposobów naturalnych

Zapewne zastanawiasz się jak wybielić zęby korzystając jedynie ze środków występujących w przyrodzie naturalnie. Po pierwsze warto wspomnieć o owocach, których właściwości pozwalają na wybielanie zębów. Ananasy i truskawki są nazywane naturalnymi wybielaczami, regularne pocieranie zębów nimi, choć może brzmieć to irracjonalnie ma realny wpływ na poprawę ich barwy. Co więcej, bardzo znanym wybielaczem z którego zdobyciem nie powinno być najmniejszego problemu jest węgiel leczniczy, jednak aby kuracja była skuteczna należy stosować ją regularnie i dość często. Istnieją głosy, że efekt jest rzeczywiście zaskakujący, a sama metoda nie wymaga wielkich przygotowań i umiejętności- wystarczy rozgnieść 2 tabletki i dodać łyżkę wody, wypłukać otrzymanym roztworem jamę ustną a następnie pozostawić go na około półtorej minuty w buzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here