Bluzy patriotyczne. Dlaczego warto je nosić?

0
1959

Patriotyczna moda w Polsce zyskuje na popularności. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na uzupełnienie swojej garderoby o koszulkę czy bluzę z nadrukiem o głębokiej treści i przekazie. To bardzo prosty, a zarazem skuteczny sposób na to, aby wyrazić swoją miłość do Ojczyzny, pamięć o historii i kluczowych dla nas wszystkich wartościach.

Choć w Polsce na odzież patriotyczną wiele osób patrzy jeszcze z nieufnością, wystarczy choć na chwilę zerknąć na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego, do USA, aby przekonać się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. W Stanach Zjednoczonych koszulki czy bluzy patriotyczne z nadrukiem flagi USA czy słowami będącymi odpowiednikami naszego „Bóg, honor, ojczyzna” nie tylko nie dziwą, ale wzbudzają podziw i szacunek. Nosząc je, Amerykanie komunikują swoją miłość i przywiązanie do ojczyzny – wartości niezwykle ważne w życiu każdego. Tak też jest w Polsce. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej ofercie tego typu outfitów i korzystać z nich – odważnie i bez wahania. Zwłaszcza te wykonane z gustem i dbałością o detale staną się ciekawym i wartościowym elementem codziennej stylizacji.

Bluzy patriotyczne – jaką wybrać?

Spośród wszystkich ubrań inspirowanych historią i wartościami polskimi największą popularnością cieszą się bluzy patriotyczne. Dlaczego? Ponieważ są najbardziej uniwersalne. Można je założyć zarówno w chłodniejsze letnie wieczory – chroniąc się przed wiatrem i chłodem, jak i wykorzystać jesienią czy zimą pod kurtkę. Ciepłe, komfortowe, zapewniające swobodę ruchu, a przy tym niosące ważny komunikat. A jaki? Wszystko zależy od tego, na co się zdecydujesz – zwłaszcza że w dobrych sklepach internetowych można znaleźć bluzy patriotyczne o zróżnicowanym wzornictwie.

Najpopularniejsze modele to te:

  • z godłem i flagą Polski – zarówno bardzo klasyczne, pozbawione jakichkolwiek dodatkowych napisów, jak i w ciekawych kompozycjach stylistycznych,
  • nawiązujące do symboliki powstania warszawskiego (np. te ze znakiem „Parasola”),
  • nawiązujące do tragicznej historii Żołnierzy wyklętych.

Oczywiście wybór jest znacznie szerszy, przez co odpowiednią bluzę można dopasować do własnych poglądów oraz sposobu wyrażania patriotyzmu.

Zwróć uwagę na fason bluzy

Bluzy, podobnie jak i inne elementy odzieży patriotyczne są dostępne nie tylko w fasonach męskich, ale również damskich czy dziecięcych. W przypadku tego typu ubioru można jednak postawić na model uniwersalny – zwłaszcza że casualowa bluza, także na kobiecej sylwetce, powinna się układać dość luźno.

Warto zwrócić uwagę również na fason – na rynku są bowiem dostępne i bluzy z kapturem (idealne jako okrycie wierzchnie), i te bez kaptura – świetne np. wówczas, gdy chcesz na nie narzucić kurtkę.

Na mecz reprezentacji, spotkanie ze znajomymi, zakupy czy wycieczkę poza miasto – bluza patriotyczna to element ubioru, który pozwoli Ci podkreślić własną tożsamość zawsze, kiedy zechcesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here