Bob do ramion

Od czasu do czasu w życiu kobiety przychodzi moment na zmiany. Zmiany w wyglądzie. Chodzi tu zarówno o styl ubierania się ale i o fryzurę czy makijaż. Najczęściej jest tak, że kobiety posiadające długie włosy, pragną je skrócić. Stawiają wówczas na zupełnie krótkie lub takie do ramion. I w tym przypadku – by być na czasie z najnowszymi trendami – warto pomyśleć nad bobem!

 

Bob do ramion – czyli jak wyglądać pięknie i młodo

 

Fryzura na boba, to jedna z bezpieczniejszych metod cięcia długich włosów. Po pierwsze – nie jest to aż tak drastyczne cięcie pomimo, że włosy są mocno skrócone. Kobieta nadal czuje, że je ma i nadal może tworzyć z nich piękne fryzury. Po drugie – ich długość jest praktyczna, więc w niczym nie przeszkadza. Po trzecie – to największy hit wśród mody fryzjerskiej! Boby potrafią skorygować kształt twarzy. Potrafią wydobyć naturalne piękno kobiety, podkreślić jej oczy, kości policzkowe, usta. Bob dodaje seksapilu i uroku prawie każdej buzi.

 

Bob – cechy charakterystyczne

 

bobBob przeżywa prawdziwy renesans. Pierwsze fryzury w tym stylu, pojawiły się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Wówczas także kobiety zaczęły nosić bardzo krótkie fryzury, tak zwane „na chłopaka”. Ten trend utrzymuje się do dziś, choć teraz jest kilka rodzajów boba:

 

  1. klasyczny – z grzywką (zarówno krótką, jak i długą),

 

  1. chiński – włosy są jednej długości dookoła całej głowy, zwykle sięgają poniżej linii szczęki,

 

  1. z lat sześćdziesiątych – podobny do chińskiego, choć posiada krótką grzywkę i często wygolony tył głowy,

 

  1. asymetryczny – włosy z tyłu są o wiele krótsze niż te po bokach. Jest to najczęściej spotykany rodzaj boba w dzisiejszym fryzjerstwie.

 

Bob – fryzura dla każdego

 

Dobrze dobrana fryzura potrafi odjąć lat, dodać blasku i wyszczuplić całą sylwetkę. Jednak warunkiem jest to, by fryzurę dobrać  do kształtu twarzy a nie panujących trendów.

 

Osoby o owalnym kształcie twarzy mają w tym przypadku najlepiej. Do nich pasuje niemal każda fryzura. Chcąc uzyskać pięknego boba, powinno stawiać się na cięcie do linii brody – najlepiej z grzywką, która optycznie wyrówna zbyt pociągłą twarz.

 

Osoby o twarzy mocno zarysowanej, nieco kanciastej powinny mieć boba, który złagodzi wygląd. Tu najlepszym rozwiązaniem będzie bob asymetryczny, który pięknie wygładzi linię twarzy.

 

Osoby o okrągłym kształcie twarzy powinny nosić przedłużanego boba. Długość włosów powinna kończyć się sporo pod linią brody. W ten sposób twarz staje się mniej pełna, smukła.

 

Bob to uniwersalna fryzura, jednak trzeba wiedzieć na jaką długość obciąć włosy, by dobrze w nich wyglądać. Taki styl jest prosty w utrzymaniu – wystarczy włosy umyć i wysuszyć. Nie wymagają modelowania i godzin spędzonych przed lustrem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here