Chevrolet poprawia doskonałość

Co to właściwie jest supersamochód? To ta klasa aut, której bliżej do pojazdów kosmicznych, a nie pospolitych pochłaniaczy kilometrów. Mimo osiągów, które uzyskują samochody wyścigowe, nadają się one do zwykłej eksploatacji, czyli mogą poruszać się po drogach publicznych. Najważniejsze cechy samochodu sportowego to między innymi korzystny stosunek mocy silnika do masy własnej, zawieszenie umożliwiające szybkie wchodzenie w zakręty i pokonywanie ich. Obecnie są wspomagane przez skomplikowane układy i sterowane przez komputer. Opony, które muszą zapewnić jak najlepszą przyczepność. Układ hamulcowy, w którym zdecydowanie przeważają ceramiczne tarcze i klocki. Samochód sportowy musi charakteryzować się również nadwoziem o niskim współczynniku oporu powietrza.
Przedstawicielem tego typu pojazdów jest bez wątpienia corvette c7, produkowany przez Chevroleta, należącego do koncernu General Motors. Produkcja corvette c7 rozpoczęła się w dwa tysiące trzynastym roku. Cechuje się ona maską z włókna węglowego oraz zdejmowanym panelem dachowym. Błotniki, drzwi i panele tylne wykonywane są z kompozytów.
Zastosowanie popychacza działającego na powierzchni konstrukcji zaworów niesie za sobą kilka nowych technologii. Między innymi bezpośredni wtrysk paliwa. Wtryskiwacze paliwa umieszczone są w kolektorze dolotowym.
Corvette c7 rozpędza się do stu kilometrów na godzinę w trzy i sześć dziesiątych sekundy. Prędkość maksymalna to trzysta trzydzieści kilometrów na godzinę. Silnik o pojemności 6,2 litra generuje czterysta pięćdziesiąt koni mechanicznych.

naszauroda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here