Początki ciąży mogą przynieść przyszłej mamie sporo stresu. To właśnie wtedy dochodzi do największej liczby poronień. 13. tydzień ciąży to czas kiedy możemy czuć się bardziej spokojne. Od tego tygodnia ryzyko komplikacji i przedwczesnego zakończenia ciąży znacznie się zmniejsza.

14. tydzień ciąży to czas kiedy dziecko staje się coraz większe. Niektórzy lekarze są w stanie już wtedy dostrzec płeć naszego dziecka. Jednak jest to wyjątkowo rzadkie i mało prawdopodobne. Zastanawiasz się kiedy twoja ciąża zacznie być w końcu widoczna? 15. tydzień ciąży to właśnie ten moment w przypadku wielu przyszłych mam. Dziecko robi się coraz większe a brzuszek może się już nieco zaokrąglać. U niektórych mam w tym czasie zupełnie nic nie widać, inne wyglądają jakby były wzdęte. Ciążowy brzuszek dużo szybciej ujawnia się w przypadku drugiej czy którejś z kolei ciąży niż w pierwszej. Zdarzają się przyszłe mamy, w których w ogóle nie widać tego odmiennego stanu aż do siódmego miesiąca ciąży! To sprawa bardzo indywidualna. Nie należy jednak przejmować się wielkością swojego brzucha. Jeśli dziecko przybiera na wadze prawidłowo nie mamy powodów do zmartwień. Każda kobieta jest inna a jej ciało zupełnie inaczej reaguje i zmienia się pod wpływem tak wyjątkowego stanu jakim jest ciąża.

Czwarty miesiąc ciąży to czas, kiedy możemy odetchnąć z ulgą. Ryzyko poronienia znacznie spada, więc odchodzi nam choć jeden powód do stresu. A jak wiadomo stres w ciąży nie jest wskazany. Zamiast niego powinniśmy czuć radość z tego, że nasz maluszek staje się coraz większy.

dobrenawyki.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here