Jak zachować jędrne piersi podczas karmienia?

Laktacja zdecydowanie ma wpływ na zmianę rozmiaru piersi u kobiety, dlatego należy zadbać o nie, aby po tym okresie nie stały się one nieestetycznym problemem. Najważniejszy będzie odpowiedni biustonosz z regulacją zarówno ramiączek, jak i obwodu. Rozmiar miseczki będzie się zmieniał, dlatego trzeba co jakiś czas zaopatrzyć się w nowy model. Warto stosować odpowiednie kremy ujędrniające w czasie codziennej pielęgnacji. Pomocne będą także ćwiczenia- zwłaszcza pływanie.

Nieznośna przypadłość w czasie ciąży – grzybica pochwy.

Grzybica pochwy to bardzo częsta przypadłość kobiet w ciąży. Dotyka ona niemal połowy ciężarnych. Dlaczego? Wszystko za sprawą zmian hormonalnych, które osłabiają barierę ochronną pochwy, co daje warunki do rozwoju choroby (zmienia się ph środowiska pochwy z kwaśnego na zasadowe), a także osłabionego w tym okresie układu immunologicznego. Grzybicę należy bezwzględnie leczyć. Ginekolog dobierze odpowiednie leki, bezpieczne dla płodu.

Opryszczka – jak zapobiegać i leczyć?

Opryszczka wargowa to choroba zakaźna, z jakim boryka się bardzo wiele osób. Nosicielem wirusa jest ponad 80% z nas. Przenosi się nie tylko przez kontakt, ale i drogą kropelkową. Zachowując środki ostrożności uchronimy innych przed zakażeniem. Przede wszystkim częste mycie rąk, picie z własnego kubka, butelki, używanie osobnego ręcznika do twarzy. Żeby osłabić objawy należy przyjmować preparaty przeciwwirusowe w postaci maści lub antybiotyki zapisane przez lekarza Jeśli takich nie mamy chore miejsce można potrzeć rozmiękczoną w wodzie tabletką polopiryny.

juniorhandling.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here