Wiele osób boryka się z problemem niewłaściwego ciśnienia krwi. Tu nie ma znaczenia wiek, ponieważ już bardzo młode osoby borykają się z tym przykrym problemem. O ile tendencja do zbyt niskiego ciśnienia jest uciążliwa ale w miarę do opanowania. to zbyt wysokie ciśnienie bywa niebezpieczne i trochę trudniej nad nim zapanować.

Kiedy należy zwrócić się po poradę do lekarza
Jeśli czujemy, że z naszym ciśnieniem jest coś nie w porządku, często mamy uderzenia gorąca i bóle głowy. Postarajmy się przez dwa tygodnie mierzyć ciśnienie przynajmniej rano i wieczorem, i zapisywać wynik. Jeśli odnotowane wartości będą wyższe niż 135/85 mmHg koniecznie wybierzmy się z naszymi pomiarami na wizytę lekarską. Jeśli lekarz zdiagnozuje u nas chorobę nadciśnieniową, wtedy należy bezwzględnie przestrzegać jego zaleceń.

Jakie są przyczyny choroby nadciśnieniowej
Pierwszą podstawową przyczyną jest uwarunkowanie genetyczne i na to niestety nie mamy wpływu. Natomiast choroba może uzyskać miano nabytej, jeśli będziemy prowadzić niewłaściwy tryb życia. Ponadto, wszelkie schorzenia układu krążenia mogą być przyczyną nieprawidłowego ciśnienia tętniczego krwi.

Jak leczyć zbyt wysokie ciśnienie
Nie można bagatelizować zbyt wysokiego ciśnienia, ponieważ może ono prowadzić do ciężkich powikłań a nawet śmierci. Tutaj bezwzględnie należy przestrzegać zaleceń lekarskich i pilnować wizyt kontrolnych u lekarza prowadzącego.

Domowe sposoby na obniżenie ciśnienia – jak obniżyć nadciśnienie bez farmakologii
Oczywiście jeśli lekarz stwierdzi, że nasze podwyższone ciśnienie nie wymaga terapii tabletkami, możemy sami zatroszczyć się o to aby utrzymać je na optymalnym poziomie.
Podstawowa sprawa, to unikanie stresu, oczywiście o ile to możliwe. Stres bardzo źle wpływa na nasz układ krążenia i często w efekcie prowadzi do nadciśnienia.
Higieniczny tryb życia czyli:
– dużo ruchu na świeżym powietrzu,
– zdrowa nietłusta dieta,
– odpowiednie nawodnienie organizmu,
– ograniczenie do maksimum soli w jedzeniu,
– minimum 8 godzin snu.

http://www.bodyandmind.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here