Laseroterapia to jedna z dziedzin fizykoterapii. Od ponad 20 lat wykorzystuje się ją w dermatologii, przede wszystkim do leczenia zmian skórnych i usuwania blizn. Obecnie jej zastosowanie jest znacznie szersze: laserem można leczyć bóle mięśniowe, nerwobóle, różnego rodzaju stany zapalne, zmiany o charakterze zwyrodnień, a także zespół cieśni nadgarstka – jedną z częściej występujących obecnie chorób.
W zależności od oczekiwanych rezultatów do laseroterapii wykorzystuje się wiązki światła o różnej mocy. Lasery o niskiej mocy mają za zadanie stymulować procesy naprawcze w tkankach. Lasery średnioenergetyczne wykorzystuje się w leczeniu nowotworów, a wysokoenergetyczne w chirurgii oraz medycynie estetycznej.
Na czym polega laseroterapia?
Najprościej mówiąc polega na stymulowaniu procesów leczniczych z wykorzystaniem światła lasera. Laseroterapia to nie tylko narzędzie do leczenia zmian skórnych. Wykorzystuje się ją do leczenia bólu ( nawet bólu zęba), przyspieszania gojenia się ran, owrzodzeń, usuwania blizn, leczenia stanów zapalnych spowodowanych czynnikami zewnętrznymi.
Czy laseroterapia jest skuteczna?
Zdaniem naukowców laseroterapia to jedna z najskuteczniejszych i najlepiej rozwijających się gałęzi fizykoterapii. Skuteczność laseroterapii udowadniano niejednokrotnie w badaniach naukowych. Naukowcy zapewniają również, że jest ona w pełni bezpieczna dla organizmu. Wielu pacjentów boi się, że zabiegi z wykorzystaniem lasera będą bolesne. To mit. Zabieg laserowy wykonany przy pomocy dobrej jakości, to lasera, przez dobrze przygotowanego do tego specjalistę, to gwarancja pozbycia się problemu na zawsze. Zabiegi laserowe nie tylko nie bolą, ale pozwalają na leczenie bólu, Jednym ze skutków zabiegów laserowych jest zwiększona produkcja endorfin- hormonów które uśmierzają ból.
Zabiegi laserowe są coraz popularniejsze i coraz bardziej przystępne cenowo. Jeszcze kilka lat temu ceny takich zabiegów skutecznie odstraszały pacjentów. Obecnie na laseroterapię decyduje się coraz więcej osób.

www.med-online.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAfty
Następny artykułCiśnienie tętnicze do poprawki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here